Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Великобританія та інші європейські держави мають різні погляди на целеспрямованість розгортання широкомасштабних миротворчих контингентів в Україні. Як повідомляє The Times, дипломати та офіційні особи висловлюють свої думки з цього питання. "Великобританія, Франція та північні європейські країни виступають за європейську ініціативу, яка передбачає направлення десятків тисяч військовослужбовців у разі укладання угоди про перемир’я. Натомість Німеччина та інші країни мають протилежну думку", — пише видання.

Існує побоювання з боку Балтійських країн та Польщі, що запропонована місія може відволікти важливі ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишаючи їх вразливими. В той же час, зростає згоду щодо того, що таке розгортання після конфлікту вимагатиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопосадове джерело в британському уряді повідомило, що Європа може самостійно створити наземні сили, якщо це буде потрібно, але міністри настійно просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети та літаки за допомогою розвідувальних систем, яких немає в Європі.

Британська армія теоретично могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути складно враховуючи вже наявні війська в Естонії. "Миротворчі сили ООН, до складу яких увійдуть військові з країн, таких як Індія, Бангладеш та Китай, можуть виявитися більш здійсненними", — заявляється в статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі закликає Великобританію проявити активне лідерство в цій сфері. Проте деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості ситуації в Україні, а також висловлюють побоювання, що вона може вважати її "грошовою ямою".

Ключовим питанням залишається те, чи згоден президент Росії Володимир Путін на участь таких сил під час мирних переговорів за участю США. Високопосадове військове джерело зазначило: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона буде мертвою, а якщо США не нададуть підтримку, ідея стане неможливою. Ніколи не кажіть ніколи, але я не бачу, як це може зреалізуватися".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча операція під егідою ООН є більш прийнятною альтернативою, яка з більшою ймовірністю отримала б згоду Путіна. Це може передбачати близько 100 000 миротворців, які будуть розміщені як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США. "Росіяни не збираються нападати на бангладешців чи індійців", — зазначило друге джерело.

За даними видання, Німеччина не бажає взяти на себе зобов'язання через непередбачуваність майбутніх виборів. Інше європейське дипломатичне джерело зазначило, що США необхідно залучити для забезпечення стримування Росії та "оскільки у них є можливості, яких не вистачає всій Європі", зокрема, можливості розвідки та спостереження, а також "здатність завдати значного удару у відповідь у разі потреби".

Раніше Трамп пропонував, щоб США не відправляли війська і не фінансували місію, однак одне джерело в оборонному секторі висловило думку, що його можна буде переконати у зворотному, заявивши: "Я не думаю, що США здатні утриматися від участі в цьому".

Відомо, що в Україні вже є західні спецпризначенці, хоча масового розгортання західних військ поки не спостерігається. Однак, як зазначає Financial Times, це може змінитися, оскільки можливий повернення Дональда Трампа до влади знову підняло питання про цю ідею.

За словами осіб, залучених до переговорів між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців може бути реальним і достатнім варіантом.

Comments (0)
Add Comment