Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні погляди на доцільність розгортання масштабних миротворчих сил в Україні, про що повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломатичні джерела. "Велика Британія, Франція та держави Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи щодо розміщення десятків тисяч військовослужбовців, якщо буде досягнуто угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та деякі інші країни виступають проти", — зазначається в статті.

Країни Балтії та Польща вважають, що запропонована місія може відволікти важливі ресурси від прикордонних держав НАТО в протистоянні з Росією, залишивши їх у вразливому становищі. Поширюється думка, що таке постконфліктне розгортання потребуватиме "підтримки" з боку Дональда Трампа і гарантій безпеки.

Важливе джерело в британському уряді прокоментувало, що Європа здатна самостійно створити наземні сили за потреби, але міністри звернулися до США за "повітряним прикриттям". Це може передбачати використання батарей зенітних ракет Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети і літаки завдяки розвідувальним та спостережним засобам, яких немає в Європі.

Згідно з інформацією з армії, Британія теоретично може відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути відносно утруднено через вже існуюче розміщення військ в Естонії.

Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, сформовані з військових з країн, таких як Індія, Бангладеш і Китай, можуть бути більш прийнятним варіантом. Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості сильного лідерства Великої Британії в цьому питанні. Однак деякі чиновники стверджують, що їм ще належить переконати канцлера Рейчел Рівз у критичній важливості України, побоюючись, що вона може розглядати це як "грошову яму".

Великим каменем спотикання залишається питання, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на розгортання таких сил під час мирних переговорів під керівництвом США. Один із військових експертів зазначив: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона загине на корені, а якщо США не нададуть необхідну підтримку, вона не матиме шансів".

Деякі дипломати вважають, що миротворча місія ООН має більше шансів на успіх і може включати близько 100 000 миротворців, які будуть розміщені як в Україні, так і в Росії, без необхідності прямої участі США. "Росіяни не мають намір атакувати бангладешців чи індійців", — відзначили представники.

За даними джерел, Німеччина є скептичною щодо прийняття зобов'язань через невизначеність майбутніх виборів. Інше європейське дипломатичне джерело зазначило, що США мають бути залучені для забезпечення більшої стримувальної сили проти Росії через унікальні можливості розвідки і спостереження, якими поки що не може похвалитися вся Європа.

Раніше Трамп заявляв, що США не повинні відправляти свої війська чи фінансувати цю місію. Однак одне з оборонних джерел вважає, що його можна буде переконати в необхідності участі, зазначаючи: "Я сумніваюся, що США зможуть залишити це без уваги".

Відомо, що західні спецпризначенці вже присутні в Україні, хоча масштабного розгортання західних військових наразі не спостерігається. Однак, як повідомляє Financial Times, ситуація може змінитися, оскільки повернення Трампа до Білого дому відновило інтерес до цієї ідеї.

За словами учасників переговорів між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що кількість іноземних військовослужбовців у діапазоні від 40 000 до 50 000 може бути реалістичною і достатньою.

Comments (0)
Add Comment