Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times.

Велика Британія та інші країни Європи різняться в оцінках доцільності розгортання масштабних миротворчих підрозділів в Україні. За інформацією The Times, дипломати та чиновники підтверджують цю думку. "Велика Британія, Франція та держави Північної Європи виступають за європейську ініціативу з відправки десятків тисяч миротворців у разі укладення угоди про припинення вогню. Проте Німеччина і ще ряд країн виступають проти цієї ідеї", – повідомляє видання.

Відомо, що Польща та балтійські країни висловлюють занепокоєння щодо можливого відволікання необхідних ресурсів від держав НАТО, розташованих на кордоні з Росією, тим самим залишаючи їх уразливими.

Зростає консенсус у тому, що для успішного постконфліктного розгортання знадобляться "підтримка" Дональда Трампа та гарантії безпеки. Джерело з британського уряду зазначило, що Європа може самостійно сформувати свої наземні сили, якщо це буде необхідно, однак міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, здатні знищувати балістичні ракети або літаки, завдяки розвідувальним і спостережним системам, яких не вистачає самим європейським країнам.

Британські збройні сили теоретично можуть відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча, за словами військового джерела, це може бути складно, враховуючи вже наявні війська в Естонії.

Деякі експерти вважають, що миротворці ООН, зокрема з країн, як-от Індія, Бангладеш та Китай, можуть бути більш реалістичною альтернативою.

Очікується, що Кір Стармер обговорить ці питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості демонстрації сильної позиції Великої Британії, проте деякі посадовці вважають, що їм ще потрібно буде переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, оскільки вона може розглядати це питання як "грошову яму".

Серед основних питань залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на таке розгортання під час мирних переговорів, які проходять за участі США. Військове джерело зазначило: "Якщо Росія не погодиться на цю ідею, вона приречена, а якщо США не виступлять з підтримкою, ідея буде нереальною. Ніколи не варто казати ніколи, але поки що не видно, щоб цей план мав шанси на успіх".

Деякі дипломати і військові експерти вважають, що миротворча операція ООН є більш логічним підходом, здатним залучити згоду Путіна. Така операція може включати близько 100 000 миротворців, які будуть розміщені як в Україні, так і в Росії, без необхідності залучення США.

За інформацією видання, Німеччина побоюється взяти на себе зобов'язання через невизначеність, пов'язану з майбутніми виборами. Інше європейське джерело зазначає, що США потрібно буде долучитися, щоб забезпечити ефективніше стримування Росії через наявність у них можливостей, недоступних для Європи, таких як можливості розвідки і спостереження, а також потужність для масованого удару у разі потреби.

Попередньо Трамп висловлювався проти відправки американських військ чи фінансування місії. Однак одне з джерел в обороні висловило думку, що переконати Трампа не буде складно, адже він може змінити свою позицію.

Хотілося б зауважити, що на території України вже є присутні західні спецпризначенці, хоча масового розгортання західних військ поки що не спостерігається. Однак, як зазначає Financial Times, ситуація може змінитися, якщо Дональд Трамп знову потрапить у Білий дім, що може спричинити новий інтерес до цього питання.

Згідно з інформацією від учасників дискусій між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців може бути достатньо.

Comments (0)
Add Comment