Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times.

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди щодо доцільності створення масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times з посиланням на дипломатичні кола та урядовців. "Великобританія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи щодо відправки десятків тисяч військовослужбовців у разі підписання угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та інші держави висловлюють заперечення", – зазначається в статті.

Країни Балтії та Польща стурбовані можливістю, що така місія може відволікти необхідні ресурси від прикордонних країн НАТО з Росією, залишивши їх вразливими.

По інформації, зростає загальний консенсус щодо потреби у "підтримці" з боку Дональда Трампа та гарантії безпеки для такого постконфліктного розгортання.

Високопоставлене джерело в британському уряді повідомило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде потрібно, але міністри закликали США надати "авіаційний захист". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, які здатні збивати балістичні ракети та літаки за допомогою розвідувальних і спостережних засобів, яких немає у Європи.

Варто зауважити, що британська армія теоретично могла б направити дивізію, чисельністю від 10 до 25 тисяч військовослужбовців, хоча це може бути перебільшенням, враховуючи вже наявні війська в Естонії.

"Миротворчі сили ООН, що складаються з військових з таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, вважаються більш реалістичними", – йдеться в матеріалі.

Очікується, що Кір Стармер обговорить цю ситуацію з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі у Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі підкреслює необхідність проголошення сильної позиції Великої Британії в цьому питанні. Однак деякі чиновники висловлюють побоювання, що канцлер Рейчел Рівз може не зрозуміти важливість ситуації в Україні, вважаючи її "грошовою ямою".

Крім того, великим каменем спотикання залишаються ймовірні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним про можливість розгортання таких сил. Високопоставлене військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримує цю ідею, вона просто мертва, а якщо США не нададуть необхідної допомоги, це також провалиться. Ніколи не кажи ніколи, але я не бачу, як ця ідея зможе реалізуватися".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що операція ООН є більш розумною альтернативою, яка може більше ймовірно отримати схвалення Путіна. Це передбачає можливе розміщення близько 100 000 миротворців як в Україні, так і в Росії, без прямого залучення США.

"Росіяни не збираються нападати на бангладешців або індійців", – зауважило одне з джерел.

Згідно з інформацією, німецькі чиновники опираються прийняттю зобов'язань через невизначеність майбутніх виборів. Інше дипломатичне джерело підкреслило, що США повинні бути залученими для посилення стримування Росії, оскільки у них є можливості, яких нестачає у всієї Європи, такі як розвідувальні та спостережні функції і "можливість у разі потреби завдати масштабного удару".

Раніше повідомлялося, що Трамп пропонував США не відправляти війська і не фінансувати місію. Проте одне з джерел у сфері оборони припустило, що його можна переконати в протилежному, заявивши: "Я не впевнений, що США зможуть утриматися від участі".

Відомо, що в Україні вже знаходяться західні спецпризначенці, однак масового розгортання західних військ поки що не спостерігається. Проте, як вказує Financial Times, ситуація може змінитися, якщо Дональд Трамп повернеться до Білого дому, оскільки це знову може посилити інтерес до цієї ідеї.

Автори, залучені до обговорення між Києвом і західними партнерами, підкреслюють, що українські чиновники вважають, що 40 000 — 50 000 іноземних військовослужбовців можуть стати реальним і достатнім рішенням.

Comments (0)
Add Comment