Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні – The Times

Великобританія та ряд інших європейських держав мають розбіжності щодо доцільності масштабного розгортання миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє The Times з посиланням на дипломатичні джерела та офіційних осіб. "Великобританія, Франція та північноєвропейські країни підтримують пропозицію про відправку десятків тисяч військовослужбовців у випадку укладення угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та деякі інші країни виступають проти цього", — зазначається в матеріалі.

Відомо, що країни Балтії та Польща стурбовані можливими наслідками пропонованої місії, яка може відвернути необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишивши їх беззахисними.

Набирає популярності думка, що для успішного постконфліктного розгортання необхідна "підтримка" Дональда Трампа та гарантії безпеки. Високопосадове джерело в британському уряді стверджує, що Європа здатна сама сформувати наземні сили, якщо це буде потрібно, але міністри закликали США надати "повітряне прикриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, здатних збивати балістичні ракети та літаки за допомогою розвідувальних засобів, яких бракує європейцям.

Як стало відомо, британська армія теоретично могла б надіслати дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути перебільшенням, оскільки війська вже розміщено в Естонії. "Дехто вважає, що миротворці ООН, які складатимуться з військових з таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, є більш ймовірним варіантом", – ідеться в статті.

Очікується, що Кір Стармер підніме це питання на зустрічі з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі підкреслює потребу Великобританії проявити активне лідерство у цьому питанні. Проте деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, побоюючись, що вона сприймає це питання як "грошову яму".

Однак величезною перепоною залишається те, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на розгортання таких сил під час мирних переговорів, які відбуватимуться за участю США. Високопоставлене військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримує цю ідею, вона не має шансів на реалізацію, а якщо США не візьмуться її підтримати, ідея також приречена. Немає нічого неможливого, але я не бачу, як ця ініціатива може втілитися в життя".

Деякі дипломати та військові джерела вважають, що місія ООН була б більш розумним рішенням, здатним забезпечити згоду Путіна. Це може включати приблизно 100 000 миротворців, які будуть розміщені в Україні та Росії, і не вимагатиме прямої участі США. "Росіяни не будуть атакувати військових з Бангладеш чи Індії", — зазначило одне джерело.

Згідно з інформацією, німецька сторона стурбована питанням створення зобов’язань через невизначеність щодо майбутніх виборів. Інше європейське дипломатичне джерело вказує на те, що США буде потрібно залучити для забезпечення більшого стримування Росії, адже вони володіють можливостями розвідки та спостереження, яких бракує європейським державам, а також "здатністю завдати потужної відповіді, якщо виникне така потреба".

Вчора стало відомо, що Трамп раніше пропонував не відправляти американські війська та не фінансувати миротворчу місію. Проте, одне з оборонних джерел висловило думку, що Трампа можна переконати в іншому, адже "США не зможуть триматися осторонь від цього питання".

Було широко визнано, що в Україні вже є західні спецпризначенці, хоча масового розгортання західних військ наразі не спостерігається. Однак, як зазначає Financial Times, така ситуація може змінитися в найближчому майбутньому, оскільки повернення Трампа до політики знову розбудило інтерес до цієї ідеї. За словами учасників дискусії між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що розгортання від 40 000 до 50 000 іноземних військових буде реальним і цілком можливим.

Comments (0)
Add Comment