Європейський Союз, разом із Данією, Литвою та Швецією, започаткував нову ініціативу під назвою Ukraine2EU, яка має на меті підтримати європейську інтеграцію України. Повідомлення Представництва ЄС в Україні стверджує, що програма розрахована на три роки та має бюджет у 16,7 млн євро.
Офіційний старт програми Ukraine2EU, яка є флагманською ініціативою Європейського Союзу і його країн-членів, відбувся 1 квітня. Ця програма надає Україні стратегічну і експертну підтримку в підготовці до членства в ЄС, допомагаючи українським органам влади реалізувати необхідні реформи.
«Незважаючи на жорстку агресію з боку Росії, Україна активно реалізує важливі реформи та впевнено прагне до європейської інтеграції. Європа повністю підтримує цей рішучий та трансформаційний шлях. Програма Ukraine2EU забезпечить Україні доступ до найкращих експертних знань від країн-членів ЄС, що необхідно для її європейського майбутнього», – зазначила Марта Коc, єврокомісарка з питань розширення.
Ця програма є важливим інструментом для підтримки українських органів влади у складному процесі вступу до ЄС і реалізації відповідних реформ. Використовуючи досвід країн ЄС, програма допоможе Україні успішно пройти через усі ключові етапи на шляху до членства.
«Завдяки Ukraine2EU ми зміцнюємо інституційну спроможність України і сприяємо стабільному прогресу в напрямку європейської інтеграції», – підкреслила посол ЄС в Україні Катерина Матернова.
Програма передбачає надання стратегічної підтримки важливим українським органам влади, включаючи Офіс віцепрем’єр-міністра – міністра юстиції, Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Верховну Раду та українські громадські організації, які підтримують ці зусилля.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина висловила впевненість, що запуск цієї програми дозволить Україні досягти ключової стратегічної мети – стати повноправним членом європейської родини якомога швидше.
Міністерка у європейських справах Данії Марі Б'єрре також підтвердила, що швидше членство України в ЄС призведе до зростання сили та стабільності всього європейського континенту.
Як повідомлялося раніше, у лютому президент Литви Ґітанас Науседа закликав пришвидшити процес вступу України до ЄС, запропонувавши дату 1 січня 2030 року як цільовий термін. Він закликав зробити шлях України до ЄС незворотнім.
У той же час президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила на тому, що процес набуття членства в ЄС завжди враховує досягнення та зусилля. Вона зауважила, що Україні потрібно виконати певні умови та реалізувати реформи. За її словами, в ЄС не визначають конкретні дати для вступу, але якщо українці продовжать реформи з неухильною якістю та швидкістю, то можливе завершення підготовки до вступу трапиться раніше, ніж у 2030 році.