ЄС не введе повну заборону на імпорт ЗПГ з Росії в рамках 16-го пакету санкцій

Європейський Союз не планує впроваджувати повну заборону на закупівлю російського зрідженого природного газу (ЗПГ) у своєму 16-му пакеті санкцій, який буде офіційно представленій країнам ЄС 29 січня. Про це повідомляє Politico, посилаючись на двох європейських дипломатів. Згідно з проєктами документів, з якими ознайомилося Радіо Свобода, нові санкції передбачають заборону на постачання російського ЗПГ до терміналів, які не є частиною загальної газорозподільної системи ЄС. Це обмеження не вплине на значну частину імпорту російського газу до ЄС.

Згідно з інформацією, опублікованою 28 січня, минулого року постачання ЗПГ з Росії до ЄС зросло майже на 20% у порівнянні з 2023 роком. У грудні 10 країн ЄС, серед яких Фінляндія, Польща та країни Балтії, звернулися до Європейської комісії з закликом «ускладнити імпорт російського газу та ЗПГ якомога швидше».

ЄС вже заборонив значну частину імпорту російського вугілля та нафти. Втім, запровадити санкції щодо газу, що транспортується трубопроводами з Росії, поки що не вдається, оскільки ряд європейських країн ще залежить від нього. Для реалізації таких заходів потрібно одностайне погодження всіх членів блоку. Відмова від російського ЗПГ можуть бути здійснена як через санкції, так і в рамках «дорожньої карти» поступового зменшення закупівель.

Окрім обмежень на постачання ЗПГ, 16-й пакет санкцій ЄС проти Росії включатиме штрафи для 74 нафтових танкерів з так званого тіньового флоту Росії, а також обмеження на імпорт російського алюмінію. Як повідомляє Bloomberg, ці обмеження будуть поступовими, дозволяючи європейським покупцям імпортувати алюміній з Росії протягом року за системою квот, перш ніж повністю набере чинності заборона. На разі ЄС продовжує закуповувати близько шести відсотків цього металу з Росії.

Європейський Союз також вивчає можливість відключення ще приблизно 15 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Як повідомляє Bloomberg, на вересень 2024 року у Росії до SWIFT підключені більше 200 банків.

Крім того, у новому пакеті санкцій буде розширено коло осіб і організацій, які підпадуть під санкції, включаючи Китай і КНДР, у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Додаткові заходи будуть спрямовані проти російських медіа, які беруть участь у дезінформаційних кампаніях, координованих російською владою.

У 14-му пакеті санкцій ЄС була заборонена реекспортна діяльність з терміналів ЄС для російського ЗПГ, призначеного для третіх країн.

Comments (0)
Add Comment