Вучич підкреслив, що підтримка Сербії української резолюції в Генасамблеї ООН була хибною.

Сербія 24 лютого помилилася, підтримавши резолюцію Генеральної асамблеї ООН, яка засуджує повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Таку думку висловив президент Сербії Александар Вучич, якого цитує РТС. За його словами, країна мала утриматися під час голосування.

«Я вважаю, що Сербія сьогодні вчинила помилку. Прошу вибачення у громадян Сербії за це і беру на себе відповідальність», – сказав Вучич.

Він пояснив, що через щільний графік не встиг детально ознайомитися з резолюцією, підготовленою Україною та її європейськими партнерами. «На мою думку, ми мали утриматися так само, як Сербія вчинила з американським проектом», – додав він, зазначаючи, що усвідомлює, що це може негативно вплинути на його політичну підтримку в ЄС.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що в Кремлі «безумовно почули намагання Вучича вибачитися». «Іноді трапляються технічні помилки. І, звичайно, така оперативна реакція глави держави викликає в нас позитивну реакцію», – сказав Пєсков на брифінгу 25 лютого, підкресливши, що Вучич, очевидно, просив вибачення саме перед Росією.

Генеральна асамблея ООН на зустрічі 24 лютого прийняла дві резолюції щодо російсько-української війни. Перша резолюція, підготовлена країнами ЄС та Україною, закликає до деескалації та швидкого припинення бойових дій, а також містить підтвердження територіальної цілісності України та засуджує вторгнення Росії. За цю резолюцію проголосували 93 країни (включно з Сербії), 18 – проти, ще 65 утрималися. В опозиції до резолюції виступили США, Росія, Білорусь, КНДР та Угорщина.

Після цього Генасамблея проголосувала за резолюцію «Шлях до миру», підготовлену США, до якої внесли зміни європейські країни, зокрема замінивши термін «конфлікт між РФ та Україною» на «повномасштабне вторгнення» Росії. За цю резолюцію проголосували 92 країни, 8 виступили проти, включаючи Росію, а 73 утрималися, серед них були і автори тексту зі США, які не погодилися з внесеними змінами.

Comments (0)
Add Comment