Волц закликав Україну пом’якшити критику щодо США та укласти угоду про корисні копалини

Україна повинна стримати свою критику на адресу Сполучених Штатів, які намагаються досягти мирної угоди, яка стане прийнятною для всіх сторін. Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Майк Волтц в інтерв'ю Fox News 20 лютого. «Необхідно знизити тон, придивитися до ситуації і прийняти цю угоду», – зазначив Волтц, маючи на увазі домовленість щодо видобутку корисних копалин між Україною та Вашингтоном.

Він також висловив упевненість, що розбіжності між США та Україною можуть бути вирішені. Президент США Дональд Трамп 11 лютого повідомив, що Україна нібито вже згодилася надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних мінералів вартістю 500 мільярдів доларів в обмін на військову підтримку.

15 лютого політичний коментатор The Washington Post Джош Рогін написав, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції делегації США підписати меморандум, в рамках якого Штати отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні.

Британське видання The Telegraph також опублікувало деталі угоди щодо корисних копалин, яку США запропонували Україні, зауваживши, що умови цієї угоди є типовими для країн-агресорів, які потерпіли поразку у війні. Згідно з інформацією видання, угода охоплює «економічну цінність, пов'язану з ресурсами України», серед яких «мінеральні ресурси, нафтові та газові родовища, порти та іншу інфраструктуру (за попередньою домовленістю)».

The Telegraph підкреслює, що президент Зеленський, який сам запропонував ідею залучення США для розробки українських родовищ, ймовірно, не очікував, що йому запропонують умови, гірші ніж фінансові санкції, якими карали Німеччину та Японію після Другої світової війни, а також жорсткіші, ніж репарації, які були накладені на Німеччину після Першої світової війни.

Згодом Зеленський пояснив, що угоду не було підписано через «юридичні питання», оскільки Україні необхідні гарантії безпеки, а не просто віддання своїх ресурсів.

Comments (0)
Add Comment