Кораблі Військово-Морських Сил Збройних Сил України "Черкаси" та "Чернігів" стали першими, які отримали оцінку взаємосумісності за стандартами НАТО з початку повномасштабного вторгнення Росії. Речник українських ВМС Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону повідомив, що ці протимінні судна пройшли оцінку 1-го рівня НАТО, яка підтверджує їх здатність діяти відповідно до стандартів Альянсу.
"Важливо розуміти, що наш рух у бік НАТО є двостороннім процесом, що вимагає взаємодії", – зазначив представник ВМС.
Він також підкреслив, що в Балтійському морі працюють протимінні групи, до складу яких входять фахівці з різних країн, які продовжують очищення вод від мін, залишених ще з часів Другої світової війни.
"Минулого літа, коли наша країна брала участь у навчаннях, там були естонські, німецькі та французькі колеги. Вони постійно змінюються, аби підтримувати спільну діяльність. Щоб бути частиною таких груп, потрібно мати відповідний рівень сумісності. Це означає, щоб усі виконували операції однаково і працювали як єдина команда", – розповів Плетенчук.
Наступна етапна перевірка для екіпажів "Черкас" та "Чернігова" буде оцінкою другого рівня (NEL2), яка надасть їм можливість брати участь в багатонаціональних операціях та місіях Альянсу.
Плетенчук підкреслив, що оцінка проходить в кілька етапів, і після успішного завершення цього процесу, кораблі досягнуть "зовсім іншого рівня" підготовки.
"Це фактично рівень, визначений Північноатлантичним Альянсом", – зазначив військовий.
ВМС ЗСУ також опублікували відео, на якому демонструються ці кораблі. За словами військових, у сучасних умовах безпеки отримання оцінки 1-го рівня є важливим кроком для інтеграції українських військових підрозділів до стандартів НАТО, що забезпечує високий рівень підготовки та ефективності.
Як повідомляв УНІАН, до початку повномасштабного вторгнення України передали два протимінні кораблі класу Sandown з Великої Британії. В даний час ці судна називаються "Черкаси" та "Чернігів".
Ці два українських тральщики залишаться за кордоном до закінчення війни, оскільки Туреччина не допускає їх через свої протоки до Чорного моря. Командувач Військово-Морських сил ЗСУ, віце-адмірал Олексій Неїжпапа пояснив, що відповідно до Монтрея конвенції, Туреччина заборонила проходження російських кораблів до Чорного моря. На даний момент "Черкаси" та "Чернігів" тимчасово перебувають у Великій Британії, де триває підготовка екіпажів.