Верховна Рада звернулася до міжнародної спільноти з вимогою визнати депортацію кримських татар 1944 року геноцидом

14 травня Верховна Рада України проголосувала «за» звернення до світової спільноти з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — за було 310 депутатів.

Як наголосив народний депутат та ватажок кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у своєму дописі на Facebook, першочерговим завданням є припинення системних утисків прав і свобод кримських татар з боку Російської Федерації.

«Ми звертаємося до урядів та парламентів іноземних держав із закликом надати цим діянням офіційну кваліфікацію геноциду — як це вже зробили Литва, Латвія, Канада, Польща, Естонія та Чехія — і об’єднати зусилля для притягнення РФ до відповідальності за історичні й сучасні злочини в окупованому Криму», — підкреслив Джемілєв.

Він додав, що політика окупаційного режиму в Криму, спрямована на поступове витіснення корінного населення з їхніх земель та масове заселення півострова громадянами Росії, жорстоке переслідування за найменші прояви незгоди, суворі вироки за пости у Facebook, нелюдські тортури в ізоляторах, викрадення й убивства, а також низка інших репресій свідчать про те, що режим Путіна продовжує застосовувати геноцидні методи щодо приєднаних народів.

Трагічну депортацію кримськотатарського населення 1944 року вже визнали геноцидом у низці країн: Україна (2015), Литва та Латвія (2019), Канада (2022), а також Польща, Естонія й Чехія (2024).

18 травня 1944 року радянська влада розпочала насильницький вивіз кримських татар до Центральної Азії. Протягом трьох днів майже 200 тисяч осіб було перевезено вантажними поїздами.

Comments (0)
Add Comment