В Україні розробляють тільки 3500 з понад 20 тисяч виявлених родовищ повідомляють геологи

В Україні нараховується близько 20 тисяч родовищ корисних копалин, проте реально розробляються приблизно лише 3,5 тисячі з них.

Про це повідомив президент громадської організації «Союз геологів України» Павло Загороднюк під час з’їзду геологів України, передає «Укрінформ».

«Більшість родовищ було відкрито ще в радянські часи. Зараз, здебільшого через процеси приватизації, їхніми розробками займаються приватні компанії. Однак роботи зі знаходження і розвідки нових родовищ фактично не проводяться. Важливою проблемою залишаються ‘сплячі’ ліцензії – коли навіть на вже відомих або перспективних ділянках не ведеться жодної діяльності», – підкреслив він.

«Сфера досить непроста, бо кожен, хто має справу з видобутком корисних копалин, постійно стикається з серйозними викликами – як технічними, так і соціальними. Впровадження проєктів з пошуку, розвідки чи освоєння родовищ займає багато часу, вимагає великих фінансових ресурсів і при цьому не завжди гарантує очікуваний прибуток», – додав Загороднюк.

«Тому надзвичайно важливо, що з США була підписана так звана ‘ресурсна’ угода. Це, щонайменше, дає шанс на реальні інвестиції у сферу геологорозвідки та використання надр в Україні», – зазначив очільник «Союзу геологів України».

Додамо:

Раніше лунали думки, що підписання ресурсоорієнтованої угоди між Україною та США не дасть швидких результатів: видобування розпочнеться не раніше ніж через десять років та вимагатиме суттєвих інвестицій від приватних компаній. «Йдеться орієнтовно про 10–15 років – такі приблизні строки», – зазначив Ерік Расмуссен, екскерівник напрямку з природних ресурсів ЄБРР.

Повномасштабна війна з Росією, недостатня дослідженість українських надр, руйнація інфраструктури та корупційні ризики ускладнюють ситуацію. Саме через це розробку нових корисних копалин за цією угодою можна очікувати не раніше 2040 року.

Раніше повідомлялося, що українські родовища титану потенційно становлять до 20% світових запасів, що робить Україну лідером у сфері видобутку цього стратегічного металу.

«Якщо врахувати розвідані запаси, наявні ресурси, а також малодосліджені ділянки, то цілком можливо, що на Україну припадає всі 20% світових титанових запасів. Російська сторона завжди подавала цифру лише 1%, але це не відповідає фактам. Фактично, навіть найперспективніше російське титанове родовище значно поступається середньостатистичному українському», – повідомила завідувачка відділу корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України Олена Ремезова.

1 травня міністр економіки України Юлія Свириденко разом із міністром фінансів США підписали домовленість щодо співпраці у сфері мінеральних ресурсів.

2 травня уряд подав до Верховної Ради проєкт ратифікації договору між Україною та США щодо заснування Інвестиційного фонду для відновлення.

6 травня Комітет Верховної Ради з міжнародної політики схвалив ратифікацію угоди щодо надрокористування між Україною та США, рекомендувавши прийняти її в цілому.

8 травня Верховна Рада позитивно проголосувала за ратифікацію угоди зі створення спільного інвестиційного фонду між Україною і США: рішення підтримали 338 депутатів, жоден не утримався та не голосував проти.

Comments (0)
Add Comment