На фоні висловлення обраного президента США Дональда Трампа про намір повернути Панамський канал під американський контроль, у Панамі відбулися вуличні акції протесту, приурочені до річниці антиамериканського повстання 1964 року. Про це інформує Reuters.
У січні 1964 року в Панамі спалахнули масові заворушення, коли американські військові відкрили вогонь по учасниках демонстрації, які виступали проти американського контролю над каналом. Внаслідок цих подій загинуло щонайменше 20 протестувальників, більшість з яких були студентами, а також троє американських солдатів.
Цей інцидент, який панамці щорічно згадують 9 січня як "День мучеників", вважається важливим етапом у боротьбі за остаточну передачу каналу під контроль Панами, що сталося лише у 1999 році.
"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять наших мучеників і нагадуємо світові, що Панама є суверенною країною, а канал — наш", — зазначив Себастьян Кірос, 84-річний пенсіонер, який був студентом під час повстання.
Учасники вчорашнього маршу вигукували гасла "пролита кров ніколи не буде забута" і "Руки геть від Панами", дійшовши до пам’ятника Вічного вогню, спорудженого на честь загиблих у 1964 році. Протестувальники також спалили символічне опудало Дональда Трампа.
Як повідомлялося, Дональд Трамп має намір повернути під контроль США знаменитий Панамський канал. Він неодноразово висловлював своє незадоволення стосовно високих зборів, які Панама стягує з американських суден за прохід каналом. Часом він відкрито ставив питання про можливість повернення каналу під контроль Сполучених Штатів.
Прес-секретарка команди Трампа Анна Келлі заявила журналістам, що ці й інші територіальні вимоги нового президента є частиною більш широкої стратегії. Її мета — дати зрозуміти світові, що іноземним державам варто двічі подумати "перш ніж посягати на ресурси нашої країни". Вона також зазначила, що такі заяви Трампа сприятим створенню більш безпечного світу, а США будуть отримувати більше поваги у глобальному контексті.