Уряд оголосив про підписання угод із Європейським інвестиційним банком на суму 116,5 млн євро для відновлення енергетичної сфери та критично важливої інфраструктури.

Україна та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали угоди, спрямовані на фінансування відновлення енергетичного сектора і критично важливої інфраструктури. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль 10 лютого після зустрічі з президенткою ЄІБ Надією Кальвіно.

За словами Шмигаля, ЄІБ виділить 16,5 мільйонів євро для відновлення критичної інфраструктури та впровадження заходів з енергоефективності. Другою угодою планується отримання 100 мільйонів євро на відновлення систем водо-, тепло- та енергопостачання, а також на модернізацію ключових соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров'я і житлового сектору.

Прем’єр-міністр також зазначив, що обговорювались питання фінансування в рамках двосторонньої співпраці. Він підкреслив, що портфель проектів ЄІБ в Україні є одним із найбільших і включає 25 проектів на загальну суму 4,95 мільярда євро, які охоплюють сектори транспорту, соціальної інфраструктури та енергетики. Крім того, він згадав про інші актуальні пріоритети, які потребують додаткових інвестицій, такі як пункти переходу, дорожня інфраструктура, а також підтримка малого та середнього бізнесу і муніципалітетів.

Шмигаль уточнив, що з початку повномасштабної війни ЄІБ вже мобілізував понад два мільярди євро на підтримку України. У квітні минулого року Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум про співпрацю на десятирічний термін.

У січні цього року домовились, що 2024 рік стане найскладнішим для української енергосистеми. Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що протягом минулого року Росія здійснила 13 масованих атак на українську енергетичну інфраструктуру.

"Руйнування були значними, значно більшими в порівнянні з минулими роками. Змінився характер атак, їх складність і використовуване озброєння. Тому цей рік справді є найскладнішим для енергосистеми", – зазначив міністр.

Він також підкреслив, що через інтенсивність обстрілів ремонтна кампанія на енергетичних об'єктах стала найбільш масштабною в історії. Раніше в Міністерстві енергетики повідомили, що з жовтня 2022 року Росія завдала більше тисячі ударів по об'єктах української енергетичної інфраструктури, що призвело до втрати 9 ГВт генеруючих потужностей.

Comments (0)
Add Comment