У звіті GRECO зазначено про досягнення України у боротьбі з корупцією, але необхідні додаткові зусилля.

Україна успішно реалізувала 18 з 31 рекомендації, спрямованих на запобігання корупції серед народних депутатів, суддів та прокурорів. З решти рекомендацій 11 були виконані частково, а дві залишаються невиконаними, згідно з новим звітом Антикорупційної групи Ради Європи (GRECO). Група зазначила, що Україна триває у стані війни, що впливає на її пріоритети. Водночас, GRECO відзначає своєчасність надання інформації від України, а також суттєвий прогрес, що заслуговує на похвалу.

Зокрема, GRECO відзначила успіхи в реалізації рекомендацій, що стосуються ефективного контролю за дотриманням вимог щодо фінансових декларацій; регулювання взаємодії з лобістами; а також впорядкування процесу призначення суддів і відповідних органів. Зазначено про ухвалення важливого законодавства, призначення членів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Громадської ради доброчесності.

«Залишилися дві невиконані рекомендації, пов'язані з прокуратурою: одна з них стосується системи випадкового розподілу справ між прокурорами, а інша – більш чіткого визначення дисциплінарних правопорушень прокурорів і етичних норм, а також розширення дисциплінарних санкцій для забезпечення їх пропорційності та ефективності», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.

GRECO закликає українську владу вжити додаткових заходів для реалізації 13 нерозглянутих рекомендацій. Група просить голову української делегації надати звіт про прогрес до 30 листопада 2025 року.

GRECO (Група держав проти корупції) була заснована у 1999 році для моніторингу та вдосконалення антикорупційних заходів. Вона проводить аналіз антикорупційної політики країн-учасниць, надає рекомендації та контролює їх реалізацію.

Україна приєдналася до GRECO у 2006 році та проходить регулярні оцінки на відповідність міжнародним антикорупційним стандартам.

Comments (0)
Add Comment