У Зеленського озвучили кількість країн, що готові надіслати війська в Україну.

Вже 10-12 країн висловили бажання приєднатися до формування військового контингенту для України в рамках створення гарантійних сил стримування після завершення війни. Про це під час зустрічі з журналістами повідомив заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса. "Питання полягає в тому, в якому форматі це буде реалізовано. Тому зараз тривають обговорення: є наше базове бачення і є бачення партнерів, виходячи з їхніх можливостей. Після узгодження всіх деталей ми зможемо перейти до більш конкретної розмови", – зазначив він.

Головним чином переговори ведуться з Францією та Великою Британією, які вже висловили готовність взяти на себе лідерські функції в цьому процесі, підкреслив Паліса. Він також додав, що йдеться про участь країн Балтії та Північної Європи.

Паліса нагадав, що в Україні відбудеться зустріч військових представників Генеральних штабів в рамках "коаліції охочих". Ця зустріч буде стосуватися практичного військового планування, зокрема – присутності контингенту. "На цій зустрічі ми обговоримо наше спільне бачення подальших дій. Представники Франції та Сполученого Королівства обов'язково братимуть участь. Також, можливо, долучаться представники інших країн… Зустріч, про яку йдеться, стане першою такого формату. Невдовзі запланована ще одна, вже в більш технічному ключі. Сподіваюсь, що всі питання будуть обговорені досконало та детально", – пояснив він.

За словами Паліси, в Україні добре усвідомлюють, що для ухвалення таких рішень необхідна синхронізація військової та політичної складової. Лише після цього можна буде рухатися вперед. "В будь-якому разі це може бути реалізовано через двосторонні угоди з кожною країною-членом коаліції. Але це вже технічні деталі. Найважливіше зараз – наявність політичної волі та військових можливостей", – повідомив він.

Паліса вважає, що найнадійнішими гарантіями безпеки для України є дієздатні, потужні сили оборони з високим рівнем готовності. "Разом з тим, присутність країн-партнерів на території України як елемент гарантій безпеки також є необхідною… Є два ключові аспекти. Перший – це структура та розміщення контингенту: його повноваження, порядок дій у різних доменах – сухопутному, морському, повітряному. Україна зацікавлена в максимально ефективній присутності партнерів у кожному з цих напрямків", – підкреслив він.

На його думку, незалежно від того, чи це Франція, Британія чи будь-яка інша країна, кожен підрозділ, який розгортається навіть на умовно дружній території, повинен: "Це комплексне питання, яке потребує ретельного планування з урахуванням багатьох факторів. Саме над цим зараз і ведеться робота", – зазначив Паліса.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент України Володимир Зеленський анонсував, що 4 квітня у Києві відбудеться зустріч делегацій від Генеральних штабів союзників, які розглядають можливість розміщення свого військового контингенту в Україні. На цій зустрічі Україна має намір отримати від партнерів більш конкретні відповіді. Обговорення стосуватиметься не лише контингенту, а також майбутнього української армії як складової безпеки всього контингенту.

Comments (0)
Add Comment