В умовах російсько-українського конфлікту Вірменія відмовилася від купівлі озброєння у Росії та переорієнтувалася на військові постачання з Франції й Індії.
Про це інформує The Moscow Times, посилаючись на російське джерело "Ведомости".
У Єревана з Індією були підписані оборонні угоди на суму більше $1,5 млрд у 2022-2023 роках, а в 2023-2024 роках з Францією – близько $250 млн.
Останній великий контракт на постачання зброї з Росією загальною вартістю $400 млн було укладено ще у 2021 році, але до цього часу він ще не був виконаний повністю.
Серед закупленого в Індії озброєння – реактивні системи залпового вогню Pinaka калібру 214 мм, артилерія ATAGS 155 мм, зенітно-ракетні комплекси ZADS і Akash-1S, а також протитанкові ракетні установки "Конкурс", які виробляються за російською ліцензією.
Франція планує поставити Вірменії три радіолокаційні станції GroundMaster 200, переносні комплекси Mistral 3 і артилерійські установки Caesar на колісному шасі.
Станом на 2011-2020 роки, за даними Стокгольмського інституту дослідження миру (SIPRI), близько 94% всього імпорту зброї у Вірменії припадало на російських виробників. До 2024 року ця цифра скоротилася до 10%, про що повідомив секретар Ради нацбезпеки Вірменії Армен Григорян.
На думку кавказького політолога Артура Атаєва, партії зброї із Франції та Індії дозволяють Єревану поступово зменшувати політичне підпорядкування Москві. Проте цей процес тривалий і не передбачає повної відмови від військового співробітництва з Росією.
Варто нагадати:
Вірменія прагне послабити енергетичну залежність від російського газу та вже розпочала переговори про альтернативні поставки з Туркменістаном.