У п’яти регіонах України можуть запровадити локальні обмеження: МОЗ пояснило причину

У п'яти регіонах України спостерігається перевищення епідемічного порогу захворюваності на ГРВІ. За повідомленням пресслужби Міністерства охорони здоров'я, у цих областях або окремих населених пунктах може бути введено посилені протиепідемічні заходи, зокрема "локальний карантин", що передбачає дистанційне навчання в деяких класах, обмеження на кількість відвідувачів у закладах та інші відповідні дії. Зокрема, перевищення епідпорогу фіксується у Закарпатті, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

"Протягом останнього тижня в Україні захворіло 171 068 осіб, з яких 104 843 — діти. Це на 13% більше, ніж за попередній тиждень, проте ця цифра не перевищує епідемічний поріг, розрахований на 2024/2025 роки. Лише 3% хворих потребували госпіталізації через ускладнення ГРВІ. Серед них 4 687 пацієнтів, з яких 2 912 — діти, які отримали всі необхідні медичні послуги", — повідомили у відомстві.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначили, що підйом захворюваності на ГРВІ викликаний циркуляцією вірусів грипу в 22 областях України.

"Згідно з даними щотижневого моніторингу, до квітня цього року вірус грипу буде переважати над COVID-19. З початку циркуляції грипу в грудні зареєстровано 15 випадків смерті через ускладнення від хвороби; за інформацією медиків, усі загиблі не були вакциновані проти грипу", — додали у міністерстві.

Також наголошується, що з початку епідсезону з 30 вересня по 9 лютого на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 2 262 760 осіб, що на 22,8% менше в порівнянні з таким же періодом минулого року. За цей час зафіксовано 17 380 випадків COVID-19, з яких 78 — летальні.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що під час воєнного стану українці фактично припинили вакцинуватись від COVID-19.

"Кількість щеплених українців залишається дуже низькою. Раніше ми мали по 100, 150 тисяч вакцинованих на місяць, але тепер, у найкращі місяці, ця цифра рідко перевищує 5 тисяч. Зараз щонайменше 8 млн українців не мають жодної вакцинації проти COVID-19", — зазначив Кузін.

За його даними, пік захворюваності COVID-19 в Україні припав на серпень. Домінуючим штамом цього сезону є "Флірт" ("FLIRT"), який має легший перебіг хвороби і швидко поширюється. Прогнозується, що ця хвиля буде зменшуватись до кінця року.

Comments (0)
Add Comment