У Польщі планують зменшити соціальну підтримку українців, які не мають роботи

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск висловився на підтримку ідеї позбавлення фінансової допомоги українців, які не працюють та не сплачують податки в Польщі. Про це він повідомив у своїй публікації в мережі X (раніше Twitter), йдеться про виплату у розмірі 800 злотих щомісяця на кожну дитину.

"Пропозиція Рафала Тшасковського (мера Варшави) виплачувати 800+ лише тим мігрантам, у тому числі українцям, які реально живуть, працюють і сплачують податки в нашій країні, терміново розгляне уряд. Я підтримую цю ініціативу", – зазначив він у своєму дописі.

17 січня цього року мер Варшави та кандидат у президенти від правлячої "Громадянської коаліції" під час зустрічі з виборцями запропонував обмежити допомогу українцям, вважаючи це рішення "здравим глуздом".

"Більшість українців працює в Польщі і роблять свій внесок у розвиток нашої економіки. Нам не слід повторювати помилок інших західних країн, таких як Німеччина і Швеція, куди їхали переважно за соціальними виплатами. Найважливіше, що кожен, хто бажає приїхати і розраховує на підтримку, повинен сприяти зміцненню нашої економіки", – додав Тшасковський.

Після його висловлювань, 20 січня, голова парламентського клубу опозиційної партії "Право і справедливість" Маріуш Блащак повідомив, що його партія подала до Сейму проект рішення про обмеження виплат для українців. "800+ для громадян України, лише якщо їхні батьки працюють та сплачують податки в Польщі", – зазначили в партії.

21 січня маршалок Сейму Шимон Головня під час пресконференції повідомив, що проект "Права і справедливості" не буде розглянутий на найближчому засіданні. Він підкреслив, що такі чутливі питання мають попередньо проходити громадські консультації.

Коментар прем'єра Туска щодо підтримки обмеження виплат 800+ для мігрантів, у тому числі для українців, викликав жваву реакцію в суспільстві. "Ви хочете позбавити 800+ матерів, в тому числі одиноких, які після народження дитини залишаються вдома з немовлям?", – запитала лідерка парламентського клубу "Лівиці" Анна-Марія Жуковська.

Лідер партії "Разом" Адріан Зандберг також висловив критику з приводу цього рішення, зазначивши, що українці в Польщі є професійно активними, і справжні проблеми на ринку праці криються в інших питаннях.

На коментар також відреагувала голова правління Українського дому у Варшаві Мирослава Керик. Вона наголосила, що українські біженці суттєво сприяють економічному зростанню Польщі, і за її словами, "частка українців" у ВВП Польщі у минулому році становила понад 1%.

"Хочу нагадати, що війна триває, і члени родин тих дітей, яким кандидати в президенти хочуть відмовити в допомозі, воюють і гинуть за безпеку Польщі", – написала Керик.

Фінансова допомога у розмірі 800 злотих на місяць в Польші надається на кожну дитину до досягнення нею 18 років, незалежно від доходу сім'ї. Після 24 лютого 2022 року цю допомогу також отримують українські біженці, проте за умови, що їхні діти навчаються у польських школах.

За даними УВКБ ООН, в Польщі наразі перебуває близько мільйона українських біженців.

Comments (0)
Add Comment