У НАТО розкрили причини стабільної підтримки України з боку Альянсу

НАТО має надійні та довгострокові механізми підтримки України та захисту логістичних маршрутів. Як повідомляє Радіо Свобода, про це заявили високопосадовці Північноатлантичного альянсу. "Ми розробили процедури і створили інституції, орієнтовані на тривалу діяльність. Тому я не маю підстав хвилюватися щодо постійної підтримки України з боку НАТО", – зазначив верховний головнокомандувач об’єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі.

Він підкреслив, що місія NSATU ефективно координує надання допомоги та має чітке розуміння потреб Збройних сил України. "Ми підтримуємо щоденний контакт з нашими українськими колегами. Українські офіцери інтегровані в наші структури, що дозволяє нам краще оцінювати ситуацію", – пояснив Каволі.

За його словами, також було захищено логістичні канали доставки допомоги Україні. Альянс розробив необхідну інфраструктуру та призначив персонал, відповідальний за безпеку логістичних вузлів. Ефективність цієї нової системи була продемонстрована нещодавно, коли російські дрони наблизилися до Польщі. Генерал розповів: "Наші системи раннього попередження зафіксували їх. Ми підняли F-35, зокрема норвезькі, які в координації з наземними радарами та іншими системами супроводжували ці дрони. Ми були готові діяти, якби вони увійшли в повітряний простір НАТО".

Голова Військового комітету НАТО адмірал Бауер підкреслив особисту залученість керівників військових відомств 32 країн НАТО до питання підтримки України. "Ситуація на фронті не зміниться внаслідок подій у Білому домі – війна триватиме і в понеділок. Україні необхідна постійна допомога. Усі ми погоджуємося, що потрібно забезпечити Україні максимально сильну позицію до початку переговорів", – додав він.

Цього місяця Німеччина розмістить у Польщі системи протиповітряної оборони Patriot. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що ЗРК будуть розташовані в Жешуві, всього за 90 км від українського кордону, що робить його важливим логістичним хабом для постачання озброєнь Україні. Крім того, з грудня 2024 року захист аеропорту в Жешуві здійснюють і норвезькі військові. Норвегія перекинула до Польщі своїх солдатів, зенітно-ракетний комплекс NASAMS і чотири винищувачі F-35.

Comments (0)
Add Comment