Якщо прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу завітав би до Бельгії, його не арештували б, незважаючи на ордер Міжнародного кримінального суду. Таку заяву зробив прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер, повідомляє телеканал VRT News. Де Вевер висловив свою думку про нещодавню поїздку Нетаньяху до Угорщини, де прем'єр-міністр Віктор Орбан оголосив, що країна розпочала процедуру виходу з Міжнародного кримінального суду.
Де Вевер підкреслив, що хоча не всі європейські держави підтримують ізраїльського прем'єра так, як це робить Угорщина, проте більшість з них не заарештували б Нетаньяху, якби він вирушив туди. Він зазначив, що з точки зору реальної політики це "майже неможливо".
"В рамках концепції реальної політики практичні міркування переважають над моральними. Я сумніваюсь, що знайдеться хоча б одна європейська країна, яка б заарештувала Нетаньяху, якби він туди приїхав. Наприклад, Франція не заарештувала б його, і я не вважаю, що ми зробили б це теж", – заявив прем’єр-міністр Бельгії.
З юридичної точки зору арешт ізраїльського прем'єра був би неможливим, оскільки Ізраїль не є членом Міжнародного кримінального суду, зазначив професор міжнародного права Стівен Девульф.
Раніше УНІАН повідомляв, що у листопаді 2024 року МКС видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та ексміністра оборони Йоава Галланта. Суд вважає їх винними у "злочинах проти людяності та військових злочинах" як співучасників, які організували напади на цивільне населення Палестини.
Однак 3 квітня Нетаньяху здійснив візит до Угорщини, незважаючи на ордер МКС на його арешт. Політик зустрівся з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном. Угорщина ратифікувала Римський статут МКС, тому зобов'язана виконувати його рішення.
У той же день угорська влада оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду, посилаючись на свою конституційну та міжнародно-правову основу. Гергей Гуяш, керівник апарату угорського прем'єра, заявив, що МКС "був благородною ініціативою", однак нинішні звинувачення проти прем'єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху демонструють, що суд перетворився на політичний орган.