У 1960-х роках Пентагон розробляв плани терактів у США для обґрунтування військового втручання на Кубі, – архівні матеріали

У 1960-х роках уряд Сполучених Штатів розглядав можливість здійснення серії терористичних актів на своїй території з метою звинуватити Кубу, що могло б стати виправданням для військового вторгнення на острів. Як повідомляє Daily Mail, ця інформація міститься у розсекречених документах Пентагону, опублікованих за указом Дональда Трампа. У 12-сторінковому звіті, підготовленому Об’єднаним комітетом начальників штабів у березні 1962 року (за шість місяців до так званої Карибської кризи), наведено ідеї терактів "під чужим прапором" проти американських громадян. План, відомий під кодовою назвою "Нортвудс" (Northwoods), передбачав вчинення низки нападів як у США, так і за їх межами, з метою формування негативної громадської думки щодо Куби.

"Ми могли б розпочати комуністичну терористичну кампанію в районі Маямі, в інших містах Флориди та навіть у Вашингтоні," – йдеться в документі, в якому викладені численні ідеї для розпалювання ненависті американців до Куби.

Окрім нападів на цивільних, у Пентагоні розглянули й можливість "підірвати американський корабель у Гуантанамо", щоб "списки жертв у американських газетах спричинили хвилю національного обурення".

Тодішній президент США Джон Кеннеді відмовився від реалізації операції "Нортвудс", коли вона потрапила на його розгляд.

Згідно з даними Daily Mail, про існування плану "Нортвудс" стало відомо в 2001 році, коли Комісія з перевірки записів про вбивство Джона Ф. Кеннеді оприлюднила значну частину цих документів.

Дональд Трамп, президент США, відомий своєю прихильністю до різних конспірологічних теорій, зокрема тих, що стосуються вбивства Джона Кеннеді у 1963 році. Після свого повернення до Білого дому цього тижня він підписав указ про зняття грифів секретності з документів, пов'язаних з резонансними політичними вбивствами 1960-х років – президента Джона Кеннеді, його молодшого брата Роберта Кеннеді, а також активіста за права афроамериканців Мартіна Лютера Кінга.

У документі, підписаному Трампом в Овальному кабінеті, зазначено, що суспільний інтерес переважає над будь-якою можливістю шкоди для оборони, розвідки, правоохоронних органів або дипломатичних операцій.

Comments (0)
Add Comment