Трамп повідомив про переговори з Путіним щодо значних економічних угод

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у понеділок повідомив, що він і російський президент Володимир Путін ведуть переговори щодо важливих економічних угод в контексті обговорення припинення збройного конфлікту. Про це Трамп написав на своїй соціальній платформі Truth Social 24 лютого. «Я активно спілкуюся з президентом Росії Володимиром Путіним щодо завершення війни та великих угод у галузі економічного розвитку між США та Росією. Переговори проходять дуже вдало!», – йдеться в його повідомленні.

Також, коментуючи перемовини з лідерами G7 на Truth Social, Трамп зазначив, що найближчим часом Київ і Вашингтон підпишуть угоду, що стосується рідкоземельних металів. За його словами, ця угода «забезпечить американському народу повернення десятків мільярдів доларів і військової техніки, відправленої в Україну, а також сприятиме подальшому зростанню української економіки».

Раніше віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що команди з України та США наближаються до завершення переговорів щодо угоди про мінеральні ресурси.

Також, голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що будь-які інвестиції у видобуток корисних копалин розглядаються з огляду на безпекові гарантії для України та її стратегічні інтереси. Єрмак підкреслив, що у переговорах немає відмови від укладення договору, йдучи мова про угоду з США.

21 лютого президент Володимир Зеленський зголосив про розробку угоди, що обговорюється представниками США та України, не уточнюючи деталей. На його думку, ця угода «може зміцнити наші взаємини». Він висловив сподівання на «справедливий результат».

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив впевненість у тому, що Зеленський найближчим часом підпише угоду зі США щодо корисних копалин.

Згідно з попередніми повідомленнями, Вашингтон запропонував Україні доступ до рідкоземельних мінералів на 500 мільярдів доларів як компенсацію за військову та фінансову підтримку у захисті Києва від російської агресії.

Президент України зазначав, що допомога від США під час війни була значно меншою за цю суму, підкресливши, що угоду не вдалося підписати через «юридичні нюанси». На думку Зеленського, Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто передача ресурсів.

Також Зеленський 23 лютого на пресконференції зауважив, що умови США щодо угоди про надра виглядали як борг, який Україна мала би виплатити США. Однак він не вважає фінансову підтримку від США боргом.

Comments (0)
Add Comment