Трамп оголосив про візит Зеленського до Америки для укладення угоди щодо корисних копалин.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив сподівання на візит Володимира Зеленського найближчим часом під час зустрічі з французьким лідером Еммануелем Макроном 24 лютого. Трамп зазначив, що під час цієї зустрічі планується підписання угоди про видобуток корисних копалин.

«Я маю намір зустрітися з президентом Зеленським. Він може відвідати нас цього або наступного тижня, щоб підписати угоду, що було б дуже позитивно. Я б хотів провести зустріч в Овальному кабінеті. Наразі ми працюємо над угодою, яка вже наближається до фіналізації. Це буде угода щодо рідкісних копалин та інших питань», – сказав Трамп.

Слід зауважити, що для затвердження угоди необхідно отримати схвалення українського парламенту, однак президент США впевнений, що вона буде ухвалена.

Крім того, Трамп відзначив, що також очікує на зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним.

Раніше, 24 лютого, віцепрем'єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що українська та американська команди перебувають на завершальному етапі переговорів щодо угоди про мінеральні ресурси.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак раніше наголосив, що всі інвестиції в сфері видобутку корисних копалин розглядаються з огляду на питання безпеки для України та її стратегічних інтересів. Він зауважив, що переговори тривають і «ніхто не відмовлявся» від укладення угоди з США.

21 лютого президент Володимир Зеленський анонсував, що офіційні особи Сполучених Штатів і України працюють над угодою, хоча деталі залишалися невідомими. Він висловив сподівання на «справедливий результат» цього процесу.

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив переконання, що Зеленський незабаром підпише угоду зі США про видобуток корисних копалин.

Згідно із попередніми повідомленнями, Вашингтон пропонував Україні 500 мільярдів доларів за доступ до рідкісноземельних мінералів в обмін на військову та фінансову підтримку для захисту від російської агресії.

Зеленський зауважив, що військова допомога США поки що значно менша за цю суму і пояснив, що угода не була підписана через «юридичні питання». Він наголосив, що Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто ресурси.

Також Зеленський зазначив на пресконференції 23 лютого, що умови США стосовно угоди про надра мали характер не боргу, а фінансової допомоги, яку Україна не розглядає як боргові зобов'язання.

Comments (0)
Add Comment