Трамп обіцяє накласти мита на російську нафту у відповідь на заяви Путіна про “зовнішнє управління” Україною

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп 30 березня висловив своє обурення щодо російського президента Володимира Путіна, який знову поставив під сумнів легітимність президента України Володимира Зеленського. Про це Трамп повідомив в інтерв'ю для NBC. Як зазначає телеканал, Трамп зв'язався з ними вранці в неділю, незабаром після інтерв'ю, яке переважно стосувалося Ірану, і поділився своїми думками про останні події, пов'язані зі спробами мирного врегулювання російсько-української війни.

За словами Трампа, слова Путіна демонструють "рух у неправильному напрямку". Мова йде про заяви російського президента, які він зробив 27 березня. Путін охарактеризував Зеленського та "цивільні органи влади" в Україні як нелегітимних і запропонував розглянути можливість введення міжнародного управління в Україні під егідою ООН. Цю ідею у ООН і в Києві відкинули. NBC звертає увагу на те, що сам Трамп раніше описував Зеленського як "диктатора без виборів", проте згодом не розширював цю тему.

В інтерв'ю для NBC Трамп також наголосив, що якщо Росія не зможе укласти мирну угоду щодо України, то США введуть вторинні мита на всю нафту, що надходить з Росії. "Отже, якщо ви купуєте нафту в Росії, ви не зможете співпрацювати зі Сполученими Штатами", – заявив Трамп, зазначивши, що митні збори можуть становити від 25 до 50%.

Трамп повідомив, що таке рішення стосуватиметься лише у випадку, якщо Росія не погодиться на припинення вогню протягом місяця. Він також підтвердив, що у нього "дуже добрі стосунки з Путіним" і що його гнів "дуже швидко зникне, якщо Путін вчинить належним чином". Президент США також анонсував телефонну розмову з Путіним у наступному тижні, але у Кремлі ще не підтвердили підготовку такої розмови і не прокоментували слова Трампа.

Трамп вважає припинення вогню в Україні одним із своїх ключових пріоритетів. 11 березня представникам США вдалося отримати від України згоду на 30-денне перемир'я. Путін не виступив проти цієї ідеї, але висунув свої умови. Пізніше, після окремих переговорів між українською та російською делегаціями за участю США, було оголошено про згоду сторін конфлікту на мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі. Проте обидві сторони звинувачують одна одну в порушеннях цього мораторію.

Трамп раніше заявляв, що готовий ввести нові санкції проти Росії, якщо побачить, що вона не прагне миру. Водночас він не раз підкреслював, що вже зроблено важливі кроки на шляху до мирного врегулювання та стверджував, що російське керівництво не є проти мирного рішення.

Comments (0)
Add Comment