Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує використовувати надзвичайні повноваження у своїй стратегії збільшення внутрішнього виробництва енергії та скасування ініціатив свого попередника Джо Байдена, які були спрямовані на боротьбу зі змінами клімату. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, обізнані з ситуацією. Зазначається, що цей крок стане одним із перших після його інавгурації в понеділок, і має на меті реалізацію обіцянок щодо зростання обсягів видобутку енергії.
Трамп готовий розпочати зміни, що дозволять вести розробку нових родовищ нафти і газу на федеральних територіях, водночас скасовуючи кліматичні норми, введені за Байдена, як заявили анонімні інформатори.
Багато дій, які плануються, можуть стати початком тривалої регуляторної зміни, охоплюючи різні аспекти енергетичного сектора США – від нафтових родовищ до автомобільної промисловості. Вони також акцентують увагу на рішучості Трампа змістити курс федеральної політики у сфері видобутку нафти та газу, що є контрастом до зусиль Байдена, спрямованих на обмеження використання викопних видів пального.
Неясно, яким чином Трамп планує реалізувати енергетичну декларацію про надзвичайний стан. Президент може активувати спеціальні повноваження, що стосуються транспортування нафти і змін у виробництві та розподілі електроенергії.
Під час виборчої кампанії Трамп обіцяв оголосити в енергетичній сфері надзвичайний стан, стверджуючи, що це необхідно для збільшення видобутку та задоволення зростаючого попиту. Прес-секретар Трампа поки що не прокоментував ці плани, але сам президент висловився про них на недавньому заході в Capital One Arena: «Ми будемо задіювати наші надзвичайні повноваження, щоб дозволити країнам і бізнесменам з великими фінансами будувати потужні заводи. Нам необхідно вдвічі більше енергії, а з часом ми її отримаємо», – заявив Трамп.
Проголошення надзвичайного стану відкриває для президента доступ до приблизно 150 спеціальних повноважень, зазвичай призначених для реагування на урагани, терористичні акти та інші непередбачувані події, згідно з даними Центру Бреннана за правосуддям.
Проте неясно, чи зможе Трамп успішно реалізувати ці повноваження для будівництва нових електростанцій. Під час свого попереднього терміну він намагався використовувати їх для підтримки нерентабельних вугільних та атомних електростанцій, але ці зусилля виявилися безуспішними.
Сьогодні, 20 січня, відбудеться інавгурація Дональда Трампа.