Трамп має потенціал “знищити” економіку Путіна та підвести підсумки війни в Україні, – експерт The Telegraph

Президент США Дональд Трамп має потенціал суттєво пошкодити економіку Росії та сприяти закінченню війни в Україні, зазначає в статті для The Telegraph журналіст і політичний аналітик Бен Марлоу. Усього через кілька годин після інавгурації Трампа Володимир Путін та Сі Цзіньпін провели телефонну розмову, під час якої домовилися підняти співпрацю між Москвом і Пекіном на "новий рівень".

Кремлівський радник з міжнародних питань Юрій Ушаков намагався пояснити цю ситуацію як випадковість, стверджуючи: "Цей дзвінок жодним чином не був пов’язаний з інавгурацією Трампа". Тим не менш, повернення рішучого Трампа, який прагне відновлення американського впливу на світовій арені, викликає значні побоювання в Москві й Пекіні.

На наступний день після інавгурації Трамп пригрозив Китаю запровадженням мит, назвавши його "порушником", а Кремлю дав зрозуміти, що якщо війна в Україні не припиниться, то на Росію чекають "серйозні проблеми".

Пізніше Трамп посилив свої заяви, зазначивши, що у разі затягування конфлікту "США будуть змушені ввести високі податки, тарифи та санкції на все, що Росія експортує до Америки".

Санкції проти Китаю — це одне, але економічний тиск на Москву, яка продовжує війну поблизу європейських кордонів, стане наочним свідченням відновленої могутності США. Проте, на думку скептиків, торговельні зв’язки між США та Росією є незначними. Якщо ж запровадити жорсткі санкції, спрямовані на критично важливі сектори, економіка Кремля може зазнати серйозних втрат, що змусить Путіна зупинити війну.

Хоча російська економіка демонструє певну стійкість, вона стикається з серйозними проблемами. Економістка Олександра Прокопенко стверджує, що "цей імідж стійкості є оманливим", адже фінансові резерви Росії поступово скорочуються.

Її думку підкріплює економіст Тімоті Еш, який зазначає, що "Росія змушена платити величезні суми за критично важливий імпорт та пропонувати знижки на експорт", а інфляція і зростання процентних ставок свідчать про слабкість економіки.

Додатковий тиск створює залежність Москви від доходів від продажу нафти і газу. Незважаючи на заяви Європейського Союзу про зменшення імпорту російських енергоресурсів, реальність така, що значна частина газу, що поступає в ЄС, й досі походить з Росії.

Більше того, Росія використовує тіньовий флот для обходу санкцій. Економіст Робін Брукс вважає, що "ці нафтові танкери є ахіллесовою п’ятою Путіна", і нові обмеження щодо цього флоту, введені США та Великою Британією, серйозно вдарили по економіці РФ.

Щоб посилити тиск, санкції повинні бути розширені. Представник України Владислав Власюк наголошує на можливості розширення обмежень на страхові, судноплавні та фінансові компанії, які обслуговують тіньовий флот, а також на інші сектори.

Хоча узгодження умов для мирної угоди може зайняти роки, першим кроком має стати припинення вогню. Саме жорсткі санкції, які може ініціювати нова адміністрація Трампа, можуть стати засобом, що примусить Росію до відступу та закінчення війни, підсумовує автор.

Готуючись до можливих переговорів про завершення війни в Україні, президент США Дональд Трамп заявив, що продовжить постачати американську зброю Києву. Як зазначають в колонці для The Washington Post генерал у відставці, голова Інституту вивчення війни Джек Кін і колумніст газети Post Марк А. Тіссен, новий президент США правий. Щоб забезпечити тривалий мир, Штати повинні продовжувати військову допомогу Україні, але не за рахунок американських платників податків.

Спеціальний представник президента США по Україні Кіт Келлог підтвердив, що Трамп розглядає можливість покупки зброї для України за рахунок заморожених російських активів.

Comments (0)
Add Comment