Президент США Дональд Трамп оголосив про підписання кількох указів, що стосуються армії, зокрема, стосовно розробки американського еквіваленту ізраїльської системи протиповітряної оборони "Залізний купол", повідомляє видання The Times. "Ми повинні терміново розпочати створення новітнього протиракетного щита "Залізний купол", який зможе забезпечити захист американців. Ми маємо видатні технології… Я вважаю, що Сполучені Штати мають на це право", – зазначив Трамп під час зустрічі з республіканськими конгресменами у Флориді.
Американський лідер також підкреслив, що система буде розроблена і виготовлена безпосередньо в США. У його указі, названому "Залізний купол для Америки" ("The Iron Dome for America"), зазначено, що загроза використання балістичних, гіперзвукових, крилатих ракет та інших сучасних засобів повітряного нападу "залишається катастрофічною загрозою, що постає перед Сполученими Штатами".
У документі також згадується, що в 2002 році США вийшли з Договору 1972 року про обмеження систем протиповітряної оборони, тому американська політика у цій сфері передбачала реагування на "загрози з боку країн-ізгоїв та випадкові або несанкціоновані запуски ракет". Однак "загроза з боку новітніх стратегічних озброєнь не зменшилась, а навпаки, стала більш інтенсивною та складною".
Відповідно до наказу Трампа, протягом 60 днів міністр оборони повинен надати структурний план та програму реалізації системи протиповітряної оборони наступного покоління.
"Залізний купол" – це система протиповітряної оборони, яка застосовується Ізраїлем з 2011 року. Ця система призначена для захисту від масованих ударів некерованими ракетами ближнього радіуса дії і здатна охоплювати не лише окремі об'єкти, а й цілі райони та міста.
На думку військових експертів, реалізація "Залізного куполу" в США може бути неефективною або занадто дорогою, оскільки площа Сполучених Штатів становить майже 9,9 мільйона квадратних кілометрів, у той час як територія Ізраїлю – лише 22,1 тисячі квадратних кілометрів.
Засіб протиповітряної оборони Ізраїлю призначений для враження ракет, що запускаються з близької дистанції, тоді як для США найзначнішу загрозу становлять міжконтинентальні балістичні ракети Росії, Китаю або КНДР.