Лідери Європейського Союзу оголосили, що готові вжити заходів у відповідь на нову митну політику президента США Дональда Трампа, якщо вона вплине на країни ЄС. Про це повідомляє Financial Times. Раніше адміністрація Трампа запровадила мита для Китаю, Канади і Мексики. Американський президент додав, що "безумовно" готовий ввести торгові обмеження й проти Європи. Проте, яких саме конкретних заходів планує вжити Вашингтон, Трамп не уточнив.
Лідери ЄС вже відреагували на ці загрози. "Якщо нас атакують у торгових питаннях, Європа, як сила, що вважає себе такою, повинна вжити заходів і відповідати," – заявив президент Франції Еммануель Макрон. Він підкреслив, що Європа повинна активно підтримувати свою продукцію, щоб укріпити свої торговельні позиції.
Тим часом, Європейська комісія, що представляє торговий блок з 27 країн, вже підготувала заходи, які можуть бути реалізовані у разі запровадження Трампом мит на європейські товари. Деталі цих міру поки що залишаються конфіденційними, щоб не провокувати президента США, йдеться у статті.
Два чиновники ЄС, які були ознайомлені з підготовкою "удару у відповідь", розповіли, що наразі проводиться серйозне планування на випадок несприятливих обставин. "Ми готові діяти, якщо буде потрібно," – зазначив один з анонімних джерел.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що "як сильна економічна зона, ми (ЄС) здатні формувати власні справи і відповідати на тарифну політику". Він підкреслив, що торговельна війна матиме негативні наслідки як для США, так і для Європи, та додав, що Європа зможе зосередитися на укладенні нових угод про вільну торгівлю з іншими регіонами.
Інші лідери ЄС також наголосили на важливості підтримувати діалог з Трампом, щоб уникнути ескалації у торговельну війну. "Ми маємо вести переговори з Трампом… це одне з найважливіших питань сьогодення. Я не планую починати війну. Я прагну розпочати переговори," – підкреслив прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.
Канцлер Австрії Александр Шалленберг зауважив, що, незважаючи на торговельний дефіцит США з ЄС, блок також має "дефіцит у послугах" у відносинах зі США. Тому, на його думку, важливо досягти домовленостей у цій сфері.
Президент Литви Гітанас Науседа також прокоментував ситуацію, зазначивши, що Європа повинна мати "позитивний економічний порядок денний" зі США і не "воювати один з одним" у питаннях торгівлі. Він запропонував Європі більше купувати енергоносії та військову техніку зі США, кажучи, що "ми повинні запропонувати щось цікаве і привабливе для Сполучених Штатів, наприклад, угоди про вільну торгівлю в автомобільній промисловості".
Нещодавно новий президент США Дональд Трамп підписав указ про введення нових мит на товари з Канади, Мексики та Китаю. З 4 лютого американські імпортери мають сплачувати 25% новий податок на товари з Канади і Мексики, та 10% на продукцію з Китаю. Для середнього американського домогосподарства це означає втрату приблизно 1200 доларів річної купівельної спроможності, за оцінками Бюджетної лабораторії Єльського університету.
Однак 3 лютого стало відомо, що США призупинять введення мит на мексиканські товари на місяць, про що повідомила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум після розмови з Трампом.
Трамп вже заявив, що його нова митна політика може також стосуватися і ЄС. Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що Європейський Союз буде примушений жорстко відповісти, якщо президент США виконає свою обіцянку ввести мита.