Суд заборонив адміністрації США ліквідувати “Голос Америки”, – NYT

Федеральний суддя 28 березня призупинив спроби адміністрації США закрити медіа "Голос Америки". Про це повідомляє The New York Times. Суддя Джей Пол Откін, працюючи в окружному суді США в Мангеттені, ухвалив рішення під час засідання у справі, де журналісти стверджують, що відправлення сотень працівників у відпустку є порушенням їхніх прав.

Тимчасове зупинення дії рішення розраховане на 21 день. Водночас ще триває розгляд іншого позову, поданого директором "Голосу Америки" Майклом Абрамовіцем.

"Це важлива перемога для свободи преси та Першої поправки, а також серйозне зауваження адміністрації, яка виявила повну нехтування принципами демократії", — заявив адвокат журналістів Ендрю Г. Челлі.

Раніше повідомлялося, що у лютому 2025 року мільярдер Ілон Маск, відповідальний за ефективність урядових програм в адміністрації президента Дональда Трампа, висловлював підтримку закриттю медіа, таких як "Радіо Свобода" та "Голос Америки". У мережі X він написав: "Їх ніхто більше не слухає. Це просто божевільні ліві радикали, які спілкуються самі з собою, витрачаючи мільярд доларів на рік з коштів платників податків США".

14 березня Трамп підписав наказ про закриття всіх урядових установ, включаючи Агентство США з глобальних медіа, яке є основною організацією "Голосу Америки" та "Радіо Свобода". Усі співробітники були відправлені у відпустку. У Білому домі заявили, що американські платники податків більше не повинні підтримувати "радикальну пропаганду".

27 березня стало відомо, що після судового рішення в США відновлюється фінансування "Радіо Свобода". Агентство США з глобальних медіа (USAGM) відкликало своє попереднє рішення щодо скасування гранту для цього медіа. У листі старшої радниці керівника агентства Карі Лейк вказано, що попереднє рішення про закриття грантової угоди анульовано, і "Радіо Свобода" на якийсь час продовжить отримувати федеральні кошти.

Comments (0)
Add Comment