Суд не ухвалив продовження арешту президента Південної Кореї

Центральний окружний суд Сеула 24 січня відмовив прокуратурі у продовженні арешту президента Південної Кореї Юн Сук Йоля, якого було імпічтовано через введення воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як прокуратура висловила клопотання про продовження терміну утримання під вартою президента.

Суд мотивував своє рішення відсутністю обґрунтованих причин для продовження розслідування, оскільки справа була передана до Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO). Відмова суду призвела до того, що обвинувачення матиме обмежений час для проведення допиту Юна, який досі не погоджувався співпрацювати з розслідувачами.

У зв'язку з цим прокуратура працює над новим обвинувальним актом, враховуючи можливість, що суд ще раз відхилить клопотання про арешт. Юн став першим діючим президентом Південної Кореї, якого було затримано в процесі кримінального слідства за звинуваченням у заколоті.

Після видання ордера на арешт слідчі могли утримувати Юна під вартою до 20 днів, враховуючи дні, проведені ним у в’язниці після затримання в його резиденції в Сеулі 15 січня.

Президент Юн оголосив надзвичайний воєнний стан 3 грудня, заявивши, що робить це для захисту країни від "загроз" з Північної Кореї. Він звинуватив опозицію в тому, що вона є "антидержавною силою". Після цього з боку військових було оголошено про заборону діяльності парламенту та політичних партій, також сталося спроба проникнення до будівлі парламенту.

Після голосування в парламенті за резолюцію про скасування воєнного стану військові покинули будівлю. У ніч на 4 грудня Юн оголосив про скасування воєнного стану, що вперше було введено з 1980 року.

Прокуратура також розслідує звинувачення у державній зраді та зловживанні владою щодо Юна, і на час розслідування він отримав заборону на виїзд з країни. Юн раніше заперечував звинувачення у заколоті, стверджуючи, що введення воєнного стану було "ретельно обдуманим політичним рішенням".

14 грудня парламент Південної Кореї ухвалив рішення про імпічмент президента Юн Сук Йоля, а 16 грудня Конституційний суд розпочав розгляд цієї справи. Останній має ухвалити остаточне рішення про підтвердження або скасування імпічменту протягом наступних шести місяців.

Comments (0)
Add Comment