Федеральний суддя Ройс С. Ламберт ухвалив тимчасове рішення, яке забороняє адміністрації президента США Дональда Трампа закривати "Радіо Свобода". Це рішення дозволить мовнику продовжувати свою діяльність, як повідомляє CNN. "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" подало позов минулого тижня, стверджуючи, що указ Трампа суперечить Конституції та федеральним законам.
Слухання відбулося 24 березня. Напередодні адміністрація Трампа погодилася виплатити "Радіо Вільна Європа" борг за першу половину березня. Суддя Ламберт зазначив: "Керівництво USAGM не може закрити "Радіо Свобода" просто на основі однієї пропозиції, що не містить жодних пояснень, навіть якщо президент наказав про це".
Суддя також вказав, що спроби американської адміністрації позбавити "Радіо Свобода" фінансування не були підтверджені жодними фактами чи обґрунтуваннями. Генеральний директор мовника Стівен Капус висловив впевненість у тому, що закон буде на стороні "Радіо Свобода", зазначивши, що "незаконно позбавляти нас коштів, які вже були виділені Конгресом на залишок фінансового року".
За прогнозами CNN, рішення суду може мати позитивний вплив і на інші міжнародні мовники, зокрема "Голос Америки". Минулого тижня кілька журналістів "Голосу Америки" та "Репортерів без кордонів" також подали позов проти указу Трампа про закриття. Розгляд цієї справи заплановано на 28 березня.
"Закриття "Голосу Америки" матиме негативні наслідки глобально, підриваючи вплив і моральний авторитет Сполучених Штатів," – заявив головний кореспондент "Голосу Америки" Стів Герман, який був відсторонений від роботи.
Нагадаємо, раніше мільярдер Ілон Маск, який відповідає за ефективність уряду США, висловив намір закрити "Радіо Свобода" та "Голос Америки", стверджуючи, що ці організації фінансуються американськими платниками податків. "Їх більше ніхто не слухає. Це просто божевільні ліві радикали, які говорять самі з собою, витрачаючи мільярд доларів на рік з бюджетних коштів," – заявив Маск.
14 березня Трамп видав указ про закриття "Голосу Америки" та "Радіо Свобода", а також наказав закрити сім урядових організацій, включаючи Агентство США з глобальних медіа. Усі працівники "Голосу Америки" були відсторонені.