Стефанішина прокоментувала конфлікт між Мінобороною та АОЗ, відзначивши його негативний вплив і реакцію НАТО.

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина, що відповідає за європейську та євроатлантичну інтеграцію України, після свого візиту до Брюсселя, де провела зустрічі у штаб-квартирі НАТО та європейських інституціях, озвучила, що партнери піднімали питання публічних скандалів між Міністерством оборони України та Агенцією оборонних закупівель. "Головною вимогою є те, що агенції повинні функціонувати. Зобов'язання мають бути виконані. В інституціях має бути дві структури, і вони повинні мати своїх керівників", – зазначила вона, підкреслюючи позицію НАТО та наголосила на необхідності вирішення цього питання до кінця лютого.

"Я впевнена, що ми зможемо врегулювати ситуацію до кінця лютого цього року, оскільки в результаті домовленостей, які були досягнуті, наприкінці лютого планується спеціальне засідання комітету НАТО, що розглядатиме прогрес у цій сфері", – процитувала її кореспондентка Радіо Свобода.

21 січня наглядова рада Агенції оборонних закупівель ухвалила одноголосне рішення про продовження контракту з директоркою Мариною Безруковою. Водночас, журналістка та членкиня Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони Тетяна Ніколаєнко вказала, що це рішення не було погоджене Міністерством оборони, хоча, на її думку, відомство і не повинно було його затверджувати, про що поінформували журналісти проєкту "Схеми" від Радіо Свобода.

22 січня наглядова рада Агенції уклала додаткову угоду з Безруковою на один рік. Як пояснили в агентстві, відповідно до закону "Про управління об’єктами державної власності", затвердження умов контракту з керівником належить до виключної компетенції наглядової ради.

Проте 24 січня міністр оборони Рустем Умєров оголосив, що не планується продовження контракту з Безруковою та запевнив, що покарає "всіх, хто недопрацював" у сфері оборонних закупівель. Також Міністерство відкликало двох представників держави з наглядової ради АОЗ.

Умєров повідомив, що найближчим часом буде перезапущено наглядову раду, а на посаду директора АОЗ призначений Арсен Жумаділов, який раніше керував іншим державним підприємством – Державним оператором тилу, підпорядкованим Міністерству оборони.

Жумаділов підтвердив, що готовий стати новим директором Агенції. Він зазначив, що наразі Безрукова не звільнена, і Міністерство повинно ухвалити це рішення протягом тижня. Тим часом, він займає посаду в.о. директора АОЗ і ще не визначився, чи буде розглядати свою посаду як постійну.

Безрукова, у свою чергу, зазначила, що не розуміє, чим саме незадоволені її роботою, оскільки прямих претензій від Умєрова не було, а навпаки, він публічно підтримував її ініціативи.

На розвиток конфлікту між міністром оборони та Агенцією вже відреагували посли країн "Групи семи" (G7), закликавши якомога швидше врегулювати ситуацію.

Comments (0)
Add Comment