Стармер може врятувати Україну та стати “улюбленим політиком” Трампа, – The Times

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має всі можливості для завершення війни в Україні, зміцнення безпеки в Європі та покращення відносин з Дональдом Трампом. Як зазначає Едвард Дрюс, колишній спеціальний радник Даунінг-стріт, у своїй статті для The Times, для досягнення цієї мети йому потрібно виконати три ключові кроки.

По-перше, він пропонує створити новий формат співпраці, що може бути названий "Frukus", об'єднавши Францію, Велику Британію та США. На думку експерта, у цій абревіатурі США стоять на останньому місці, оскільки їхня роль у забезпеченні безпеки триватиме лише протягом семи років. Після цього Польща й Німеччина зможуть взяти на себе відповідальність, а "Frukus" стане "Друзями України та США". Всі країни цього альянсу нададуть Україні гарантії безпеки відповідно до статті 5, що стосується території, яку вона контролює згідно з мирними домовленостями, узгодженими США. Експерт наводить приклад перемир'я між Північною та Південною Кореєю, яке триває вже 71 рік.

Кір Стармер зможе запропонувати Трампу: "Ми хочемо, аби наш континент підтримував свою незалежність… Ми лише просимо вас про підтримку, щоб "Frukus" зміг стартувати". Це такі собі "стабілізаційні колеса", які допоможуть європейському процесу рухатися вперед.

Другим кроком має бути розробка плану охорони кордонів України без залучення американських військ. Експерт вважає, що Стармеру краще відмовитися від ідеї направити британські та французькі війська в Україну, оскільки це може загальмувати спроби США швидко врегулювати конфлікт. Натомість безпеку на кордонах України повинні забезпечити миротворці ООН, а не війська західних країн чи ЄС.

Дрюс зазначає, що фінансування таких миротворців не повинно проводитися з бюджету ООН, а може бути забезпечене за рахунок податків на продаж російських енергоносіїв. Він пропонує відремонтувати і знову запустити один з газопроводів "Північний потік", а на доходи від помірних постачань російських енергоносіїв фінансувати нейтральних миротворців в Україні.

Третє, що планується, – це створення нового департаменту під керівництвом Великої Британії, що має слідкувати за дотриманням умов, узгоджених за участі США. Ця функція не повинна покладатися на ЄС чи ОБСЄ, які не змогли виконати Мінські угоди. Дрюс пропонує назвати цей департамент "Департаментом дипломатичного забезпечення" (Dode), який підпорядковуватиметься Біглому дому та Держдепартаменту США.

На думку експерта, якщо цей департамент зможе запобігти відновленню конфлікту, це зекономить США сотні мільярдів доларів. Дрюс вважає, що якщо Стармер зможе представити цю трилогію пропозицій, Трамп, напевно, визнає його своїм новим "улюбленим світовим лідером".

Нещодавно стало відомо, що Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон запланували візит до Сполучених Штатів, де британський прем'єр представить Трампу план розгортання європейських військових в Україні. Крім того, ЗМІ повідомляли, що Велика Британія готова направити винищувачі Typhoon для патрулювання неба над Україною з метою забезпечення миру.

Comments (0)
Add Comment