США вживають заходів щодо європейських країн, які не підвищують свої оборонні видатки, – радник Трампа

Деякі з найбільш критично налаштованих союзників США в НАТО продовжують уникати виконання своїх фінансових зобов'язань перед альянсом, незважаючи на багаторічні двопартійні заклики до них здійснити виплати. Тепер високопосадовці адміністрації президента Дональда Трампа заявили, що терпець у них увірвався. Про це розповів радник президента США з національної безпеки Майк Волтц в інтерв'ю The Post. "Президент Трамп абсолютно правий, вимагаючи від наших НАТО-союзників збільшити інвестиції у свою оборону. У світлі найбільшого конфлікту з часів Другої світової війни Європі настав час довести свою відданість альянсу, підвищивши витрати на рівень щонайменше 5% від ВВП. Ми продовжимо вести прямі та відверті розмови, щоб спонукати членів НАТО поділитися тягарем", – зазначив він.

У той же час багаторічний дипломат та теперішній спеціальний посланник президента США з особливих доручень Рік Гренелл додав: "Підривати НАТО, не виконуючи справедливу частку своїх зобов'язань перед альянсом, … є небезпечним".

У виданні також нагадали, що в 2014 році 32 держави НАТО зобов'язалися витрачати 2% свого ВВП на оборонні витрати. Цей крок став відповіддю на російську анексію Криму та зростання нестабільності на Близькому Сході. Однак за десять років вісім країн Альянсу досі не виконали своїх зобов'язань щодо 2%, загальна сума яких перевищує 42 мільярди доларів, згідно з аналізом даних НАТО, проведеним виданням The Post.

Йдеться про такі країни: "Деякі держави, такі як маленький Люксембург, рухаються у правильному напрямку – з 0,47% витрат на оборону у 2021 році до нинішніх 1,29% – інші ж відступили назад", – додали в матеріалі.

Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на вимогу Трампа щодо збільшення витрат на оборону. За словами політика, для його країни це значна цифра. Він підкреслив, що члени НАТО не можуть "прийняти цифру, названа Трампом, без обговорення".

Також спеціальний представник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог зазначив, що Україні слід організувати вибори одразу після завершення бойових дій. Водночас, згідно з інформацією джерел Reuters у Києві, адміністрація Трампа ще офіційно не вимагала від України проведення президентських виборів до кінця року.

Comments (0)
Add Comment