США вимагають від України повернення допомоги в розмірі 100 мільярдів доларів замість 300 мільярдів

Під час обговорення економічної угоди між Україною та США Вашингтон вирішив зменшити свої вимоги щодо повернення допомоги, наданої Києву впродовж трьох років повномасштабної війни з Росією, повідомляє агенція Bloomberg, посилаючись на свої джерела. Після недавнього раунду переговорів у Вашингтоні адміністрація президента Дональда Трампа знизила свою оцінку підтримки, наданої Україні, з 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів доларів, що наближає цю суму до оцінки, запропонованої українською стороною – понад 90 мільярдів доларів.

Адміністрація Трампа наполягає на тому, щоб Київ підписав угоду про розподіл доходів від майбутніх інвестиційних проектів в Україні, що охоплюють корисні копалини та інфраструктуру. Вашингтон вважає це компенсацією за десятки мільярдів доларів, витрачених на озброєння та іншу підтримку під час правління президента Джо Байдена.

Запропонована угода про партнерство надасть США право першочергового вимоги отримувати частину прибутків, які будуть направлені до спеціального інвестиційного фонду, що контролюватиметься Вашингтоном. Київ, у свою чергу, намагається домогтися кращих умов і відмовляється вважати надану допомогу борговим зобов’язанням.

Український уряд поки що утримується від коментарів до тієї пори, поки угода не буде підписана. Білий дім та міністерство фінансів США також поки що не відповіли на запити щодо коментарів.

30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається уникнути укладення угоди в сфері корисних копалин і попередив, що в такому випадку його чекатимуть "серйозні проблеми".

Згідно з даними Bloomberg, Україна має намір запропонувати зміни до нового проекту угоди про корисні копалини, зокрема, зобов'язання щодо збільшення інвестицій з боку США.

24 березня Трамп висловив сподівання на те, що угода з Україною стосовно корисних копалин буде підписана найближчим часом. Володимир Зеленський підтвердив, що США працюють над новим проектом угоди, додавши, що американська сторона запропонувала Києву "значний пакет".

Фінансова газета Financial Times та агенція Bloomberg, які ознайомилися з новим проектом угоди, зазначили, що США наполягають на укладанні угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.

При цьому, як зазначає FT, угода не міститиме жодних гарантій безпеки для Києва, що також стосувалося попередньої версії угоди, яка не включала тих гарантій, на яких наполягав Зеленський.

Нагадаємо, що раніше в березні Україна і США домовилися про укладення угоди на розробку критичних мінералів України. Спроби підписати угоду зазнали невдачі 28 лютого через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі.

Comments (0)
Add Comment