США обговорюють можливість вступу України до НАТО, але з певною умовою – NBC News

Одна з можливих гарантій безпеки, яку США розглядають в контексті мирних переговорів з Україною, передбачає автоматичне надання Україні членства в НАТО у разі нового нападу Росії. Як повідомляє NBC News, на це вказують обізнані джерела. Ця гарантія має на меті вирішити важливу проблему, з якою стикаються Україна та її партнери — загрозу повторного нападу РФ.

Згідно з матеріалом, американський президент Дональд Трамп висловив незадоволення щодо того, що його український колега Володимир Зеленський не бажає йти на певні компроміси, які, за словами американських та європейських чиновників, вже давно вважаються необхідними. "Він також обурився через публічні заяви України про те, що вона виключена з переговорів між США та Росією щодо cessation війни", — зазначають журналісти.

"Ми бачимо розчарування", — заявив представник Білого дому, звинувативши Зеленського та деяких європейських лідерів у спробах "підривати" зусилля Трампа.

Видання зазначає, що низка чиновників з адміністрації Трампа цілеспрямовано намагалися підтримати стосунки між Вашингтоном і Києвом на належному рівні. Перед виступом міністра оборони Піта Гегсета в Брюсселі 12 лютого його команді рекомендували не стверджувати публічно, що Україна не стане членом НАТО. Проте Гегсет не дослухався до цієї поради, заявивши, що гарантії безпеки для України "не мають бути прив'язані до членства в НАТО". Але вже наступного дня він змінив курс, підкресливши, що "все обговорюється".

Проте, відзначається, що як Гегсет, так і віцепрезидент Джей Ді Венс під час своїх візитів до Європи чітко дали зрозуміти, що Європі слід взяти на себе відповідальність за свою безпеку, оскільки в адміністрації Трампа є інші пріоритети — південний кордон США та Індо-Тихоокеанський регіон.

16 лютого президент Фінляндії Олександр Стубб повідомив, що США звернулися до європейських країн з проханням надати пропозиції щодо гарантій безпеки для України в рамках дипломатичних зусиль, спрямованих на завершення війни.

Раніше Європейський Союз заявляв, що не може розпочати введення миротворців до України без підтримки Сполучених Штатів. Президент Володимир Зеленський попередив, що без участі США гарантії безпеки від європейських країн не зможуть забезпечити "достатній" рівень захисту для України.

Comments (0)
Add Comment