Сікорський виражає сумнів щодо достовірності “мирного саміту” між Україною і Росією.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив сумнів стосовно доцільності проведення саміту з мирного врегулювання конфлікту в Україні за участю Росії, вважаючи, що це може не принести бажаних результатів. "Існують два підходи до переговорів із складним партнером. Перший полягає в тому, щоб спочатку провести зустрічі на нижчому рівні — з офіційними особами або заступниками міністрів, аби виявити можливості для угоди та знайти компроміси з "червоних ліній" обох сторін. Потім керівники можуть затвердити результати. Інший підхід — це особиста дипломатія, коли угода обговорюється на зустрічі лідерів. Обидва методи є законними, але важливо оцінювати їх результати", — зауважив Сікорський, як це повідомляє "Укрінформ".

Він підкреслив, що основним принципом будь-якого процесу мирного врегулювання повинна бути участь України у всіх питаннях, які її стосуються.

Обговорюючи ситуацію на фронті та її вплив на можливі переговори, польський міністр зазначив, що незважаючи на повільне просування російських військ, всі "успіхи" Путіна за три роки війни виявилися провальними. Зокрема, українські військові мали успіхи в морських операціях, що суттєво обмежило дії російського флоту.

"Удари українських безпілотників по російських НПЗ є дуже ефективними. Водночас Росія платить страшну ціну — як людськими ресурсами, так і матеріальними, за кожне захоплене село. Враховуючи початкові плани та цілі Путіна в цій війні, ситуація за три роки справді стала катастрофічною для Росії. Тому нам, європейцям, слід наполегливо доводити Путіну, що він на помилковому шляху", — сказав Сікорський.

Він також висловився щодо ролі Путіна у мирних переговорах: "Я не бажаю, щоб він брав участь у переговорах, а хочу, щоб він покинув Україну. Він може зробити це за лічені хвилини. Якщо ні, то йому доведеться відповідати перед міжнародним судом".

Міністр додав, що його "турбує" характер контролю Путіна над Росією та режимом в цілому, оскільки диктатор може надавати перевагу продовженню війни, адже в такому випадку він відчуватиме свою значущість.

"Це характерно для всіх диктаторських режимів, які ведуть війни", — резюмував польський міністр закордонних справ.

Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність до переговорів із Росією, однак Путін, як стверджується, боїться розпочати розмови про припинення війни.

Спеціальний представник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог зазначив, що адміністрація США вважає важливим зрозуміти позиції всіх сторін перед тим, як розпочати процес мирного врегулювання. Він не уточнив, які конкретні поступки можуть бути запропоновані Україні та Росії.

Comments (0)
Add Comment