Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок та міністр оборони Борис Пісторіус планують виділити близько трьох мільярдів євро на постачання озброєння Україні до виборів у Бундестаг, проте канцлер Олаф Шольц виступає проти цього, повідомляє Der Spiegel. У статті йдеться про те, що список озброєнь для України був складений невдовзі після розпаду урядової коаліції у Німеччині в листопаді 2024 року. До цього пакета входять три батареї ППО Iris-T з відповідними ракетами, ракети Patriot, десять колісних гаубиць та артилерійські боєприпаси.
Восени МЗС та Міноборони Німеччини обґрунтували необхідність додаткової допомоги необхідністю врахування непередбачуваних потреб України. Зокрема, йдеться про посилення російського наступу та невизначеність геополітичної ситуації після перемоги Дональда Трампа на виборах у США.
План реалізації цієї ініціативи зупинився на початку січня, оскільки відомство Шольца неофіційно дало зрозуміти, що новий пакет підтримки для Києва не буде підтримано. За інформацією видання, це зумовлено тим, що канцлер прагне уникнути створення тиску на майбутній уряд Німеччини.
Крім того, Шольц вважає, що немає термінової потреби в нових діях, адже вважає достатнім виділення близько 4 мільярдів євро на військову допомогу Україні в цьому році. Україна також може скористатися кредитом на 50 мільярдів доларів, наданим G7 за рахунок заморожених російських активів.
Співрозмовники Spiegel вважають, що Шольц намагається уникнути оголошення про подальші поставки зброї Україні в період виборчої кампанії, оскільки боїться, що це може відштовхнути потенційних виборців СДПН.
Нагадаємо, як повідомляв УНІАН, 20 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про відправлення ще однієї системи протиповітряної оборони IRIS-T в Україну за підсумками засідання Європейської ради.
9 січня під час зібрання Контактної групи з оборони України ("Рамштайн-25") президент України Володимир Зеленський звернувся до США з проханням ліцензувати виробництво систем ППО та ракет в Україні, зазначивши: "Це може стати значною частиною наших гарантій безпеки, і це цілком можливо".