Шмигаль поділився інформацією про «червоні лінії» в угоді про корисні копалини з США

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна веде переговори зі Сполученими Штатами стосовно угоди в сфері корисних копалин, але має чіткі «червоні лінії», які не можна переходити. Про це він повідомив під час пресконференції в Брюсселі, підсумовуючи результати Ради асоціації Україна-ЄС. «По-перше, це наша Конституція. По-друге, наші європейські прагнення та зобов'язання. Це також міжнародне законодавство. Дуже важливо, щоб це була партнерська угода, яка базується на рівноправних умовах для обох сторін», – підкреслив Шмигаль.

Прем'єр додав, що Україна вже почала формувати спеціальну технічну делегацію та залучила міжнародні юридичні компанії. В найближчі дні українська делегація разом із юристами поїде до США для участі в технічних переговорах. «Я вважаю, що ці технічні переговори відбудуться цими вихідними або на початку наступного тижня. Після цього ми зможемо оцінити результати… Ми досить оптимістично налаштовані, адже маємо знайти рішення для укладення цієї угоди про партнерство», – додав він.

Минулого тижня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зазначив, що угода про корисні копалини підлягає ретельному аналізу щодо її відповідності українському законодавству, оскільки «ця угода повинна відповідати інтересам обох країн і в рамках існуючого законодавства України». Міністр також зазначив, що документ не може суперечити євроінтеграційним прагненням України.

30 березня президент США Дональд Трамп звернув увагу на те, що президент України Володимир Зеленський намагається уникнути угоди про корисні копалини і попередив, що в такому випадку його чекають серйозні труднощі.

Згідно з інформацією агенції Bloomberg, Україна пропонує внести корективи до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема щодо збільшення інвестицій з боку США. 24 березня Трамп підтвердив, що очікує на підписання угоди з Україною найближчим часом, а Володимир Зеленський зазначив, що американська сторона готує новий проєкт, в якому пропонує «значну угоду».

Як пише Financial Times, Сполучені Штати наполягають на укладенні угоди з Україною, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту та газ, а також основні енергетичні активи. Однак в цій угоді США не надають Україні жодних гарантій безпеки, які були необхідні, як зазначав Зеленський. Раніше у березні Україна та США домовилися про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів України, проте спроба підписати угоду зазнала невдачі через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі.

Comments (0)
Add Comment