Рубіо підтвердив, що компроміси потрібні обом сторонам: Україні та Росії.

Обраний президентом США Дональд Трамп висунув кандидатуру Марко Рубіо на посаду головного дипломата країни. Рубіо вказав, що вірити в можливість українських Збройних сил відкинути російські війська до докризових кордонів є «нереально». Він зазначив, що Україні, ймовірно, доведеться піти на певні поступки Москві для завершення конфлікту, спричиненого масштабним вторгненням Росії.

«Україна не зможе повернути людей на їхні попередні позиції. Це пов'язано з динамікою чисельності», – зауважив сенатор Рубіо під час слухань у Сенаті 15 січня, де йшлося про його кандидатуру. Трамп, у свою чергу, обіцяв якнайшвидше завершити конфлікт, що викликало побоювання, що він може змусити Київ жертвувати територією принаймні на якийсь час, враховуючи, що Росія наразі контролює близько 20% української території.

Згідно з даними американської розвідки, з моменту початку вторгнення 24 лютого 2022 року Росія зазнала втрат понад 700 тисяч осіб серед загиблих і поранених, тоді як українські втрати також вимірюються сотнями тисяч. Рубіо підкреслив, що менше населення України в порівнянні з Росією робить її нездатною витримати такі великі втрати.

«В Україні закінчуються не гроші, а люди», – зазначив він. Додатково Рубіо вказав, що політика адміністрації Байдена підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно» є «не реалістичною і непродуманою».

Сенатор з Флориди також підкреслив, що Україні доведеться йти на компроміси з Москвою та власним населенням, хоча він не вдався в деталі можливих поступок і визнав, що досягнення мирної угоди буде важким завданням. «Це вимагатиме сміливої дипломатії», – додав він.

У той же час, як пише «Голос Америки», радники з національної безпеки нинішнього та майбутнього президентів США, Джейк Салліван і Майк Волц, не назвали війну Росії проти України одним з ключових викликів для національної безпеки США.

Під час дискусії у Вашингтоні 14 січня, що відзначала перехід влади від адміністрації Джо Байдена, радники президентів окреслили основні виклики зовнішньої політики, з якими стикаються США. Незважаючи на доброзичливу атмосферу, обговорення виявило розбіжності у висвітленні ключових загроз, зокрема, Салліван підкреслив, що головною довгостроковою проблемою безпеки для США є Китай. У той же час, номінований радник з нацбезпеки Майк Волц вказав на ситуацію на кордоні з Мексикою як на найбільший виклик.

На передвиборчій кампанії новообраний президент США стверджував, що зможе припинити конфлікт в Україні протягом 24 годин з моменту вступу на посаду. Наразі він говорить, що спробує це зробити протягом пів року. Нещодавно кандидат на посаду спецпредставника США з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що Трамп «не намагається дати щось Путіну чи росіянам, а насправді прагне зберегти суверенітет України».

Офіційні особи України висловлюють занепокоєння, що поспішно організовані переговори можуть призвести до того, що Росія утримає захоплені території, а її війська отримають можливість відновитися і реорганізуватися.

Comments (0)
Add Comment