Настирлива діяльність російського шпигунського судна "Янтарь" поблизу берегів Великої Британії вказує на активні підготовки Росії до масштабного військового конфлікту з західними країнами, повідомляє The Telegraph. За останній період британський військовий флот вже двічі виганяв це судно від узбережжя. Минулого тижня демонстрацію сили британського флоту перед екіпажем "Янтаря" здійснили військові кораблі "Сомерсет" і "Тайн".
Незважаючи на те що росіяни представляють "Янтарь" як науково-дослідницьке судно для вивчення океанських течій, західні військові вважають, що його справжнє призначення зовсім інше. Судно оснащене двома підводними апаратами, здатними занурюватися на глибину до 6000 метрів. Це дозволяє команді здійснювати картографування, контролювання та, можливо, пошкодження підводних кабелів, що передають дані по всьому світу.
Хоча нещодавній контакт з "Янтарем" здавався абсолютно мирним, аналітики та колишні офіцери Королівського військово-морського флоту вважають, що Велика Британія вже, ймовірно, увійшла у безпосередній конфлікт із російським "темним флотом", що діє під водою та залишається поза зоною видимості.
На фотографіях, оприлюднених британським Міністерством оборони, поруч із російським "Янтарем" можна побачити допоміжне судно британського флоту "Протей", яке також має підводні апарати, оснащені спеціальними пристроями для розриву кабелів, що зв'язують "Янтарь" з його глибоководним пристроєм.
"Я вважаю, що зараз на "Янтарі" може не вистачати частини обладнання", — зазначив Том Шарп, колишній підводник британського флоту.
Доктор Сідхарт Каушал з Royal United Services Institute висловив здивування тим, що російські та західні військові не намагалися б випереджати один одного в цій сфері.
Згідно з інформацією The Telegraph, "Янтарь" активно займається картографуванням підводних кабелів в Атлантиці вже приблизно 10 років — від Куби до Норвегії. У найгіршому випадку, судно могло вже замінувати кабелі, що веде до ризику їх підриву у разі війни, вважає Шарп.
Метт Вестерн, голова Об’єднаного комітету зі стратегії національної безпеки Великої Британії, зазначив, що наслідки такого нападу будуть "жахливими" і можуть торкнутися "комунікацій, основних Інтернет-сервісів, фінансового сектора, платіжних систем, ланцюгів постачання тощо".
Як повідомлялося раніше, Росія реалізує широкий спектр гібридних актів агресії проти західних країн, включаючи пропаганду і спроби змінити уряди. Представники західних розвідок помітили, що останнім часом "спеціальні служби РФ дещо вийшли з-під контролю".
Зокрема, ми повідомляли про спроби Росії здійснити підрив обраних урядів у різних країнах, використовуючи державні ЗМІ для просування інтересів Кремля.