Повоєнні гарантії безпеки для України повністю залежатимуть від європейських партнерів, – радник Трампа

США готові активно працювати над завершенням війни в Україні, але повоєнні гарантії безпеки для Києва мають належати європейським країнам. Про це зазначив радник президента США з національної безпеки Майк Волц у співбесіді з каналом NBC. Він відзначив, що наступного тижня американська делегація на чолі з віце-президентом Джей Ді Венсом вирушить до Європи для обговорення можливих шляхів завершення війни. Також Волц підкреслив, що сам Дональд Трамп готовий до активних дій.

"Трамп стверджував, що економіка Росії наразі не у найкращому стані. Він готовий вводити нові мита та санкції. Нам необхідно зібрати усі сторони за круглим столом і завершити цю війну. Це вже обговорювалося з президентом Китаю Сі, прем'єр-міністром Індії Моді та лідерами Близького Сходу. Усі готові підтримати президента Трампа в цій справі. Давайте запросимо всіх до переговорів", – заявив Волц.

Він також зазначив, що Трамп готовий обговорити ці питання вже наступного тижня, включаючи тему підтримки України з боку США. "Ми маємо компенсувати витрати і це стане партнерством з українцями щодо їхніх природних ресурсів, нафти та газу, а також закупівлі наших ресурсів", – додав Волц.

Разом із цим радник американського президента акцентував, що відповідальність за повоєнні гарантії безпеки для України має лягти на Європу. "Європейці повинні взяти на себе ризики цього конфлікту. Президент Трамп має намір вирішити його. І гарантії безпеки повністю покладаються на європейські країни", – підкреслив він.

Як повідомлялося, Дональд Трамп вже мав телефонну розмову з Володимиром Путіним щодо ситуації в Україні. Проте він не вдавався в деталі, лише зазначив, що Путіну "не байдужі" жертви на полі бою. Трамп також висловив надію, що вдасться реалізувати його план завершення війни якомога швидше.

Водночас журналісти відмітили, що за неповних три тижні свого перебування на посаді Трамп зробив декілька значних кроків на користь Путіна, зокрема запровадив санкції проти Міжнародного суду, який оголосив диктатора у розшук.

Comments (0)
Add Comment