Порошенко в Раді підкреслив, що «Європейська солідарність» визнає легітимність Зеленського

Лідер опозиційної партії «Європейська солідарність» та п'ятий президент України Петро Порошенко висловив думку, що його політична сила не ставить під сумнів легітимність президента Володимира Зеленського. Під час своєї промови у Верховній Раді він повідомив, що не слід принижувати Україну «путінським наративом», який стверджує, що нібито потрібно підтримати і підтвердити легітимність української влади та президента через голосування в парламенті.

«Позиція нашої партії є непримиренною: ми ніколи не ставили на сумнів легітимність державних структур, включаючи президента. По-друге, Україні не слід принижуватися спробами з боку сільрад підтримати легітимність президента», – зауважив він.

За його словами, Україна повинна підійти до переговорного процесу з позиції сили, яка визначається єдністю – як зовнішньою, так і внутрішньою.

«Для досягнення цієї мети необхідно терміново подолати парламентську кризу, що виникла внаслідок незаконних, неконституційних рішень, пов'язаних із переслідуванням опозиції. Сьогодні ми робимо рішучий крок. Фракція «Європейської Солідарності» призупиняє блокування парламенту, щоб дати змогу голосувати за європейські закони», – заявив Порошенко.

Він також зазначив, що в «Європейській солідарності» сподіваються на створення коаліції національної єдності і уряду національної єдності для перезавантаження влади.

Ця заява прозвучала на фоні нещодавнього введення санкцій РНБО щодо Порошенка. З 13 лютого на знак протесту проти цих санкцій представники «Європейської солідарності» блокували трибуну українського парламенту.

Депутати Верховної Ради 25 лютого ухвалили постанову № 13039, що стосується підтримки демократії в Україні в умовах агресії з боку РФ. За документ проголосували 268 народних депутатів.

24 лютого проекту постанови бракувало восьми голосів для прийняття – тоді за нього висловилися 218 депутатів. У постанові Верховна Рада акцентує увагу на «необхідності дотримання принципу інституційної безперервності влади, особливо в умовах воєнного стану, та наголошує, що президент України Володимир Зеленський має виконувати свої обов'язки до обрання нового президента відповідно до статті 108 Конституції України».

Президент США Дональд Трамп 19 лютого назвав Володимира Зеленського «диктатором без виборів», зазначивши, що рейтинг президента впав до 4%, і що в Україні потрібно провести вибори. Він підкреслив, що це пов'язано з «об'єктивною ситуацією».

Після цього кілька європейських лідерів висловили свою підтримку Зеленському. Сам президент зазначив, що оцінка його рейтингу популярності в 4% – це російська дезінформація.

«На жаль, президент Трамп, з усією повагою, живе в обмеженому інформаційному просторі», – додав він.

Коментар Трампа про низький рейтинг президента України прозвучав у критичний момент, коли США та Росія ведуть переговори щодо мирної угоди, не залучаючи Україну та Європу.

Президент Росії Володимир Путін назвав Володимира Зеленського «нелегітимним» президентом і наприкінці січня заявив, що не готовий підписувати мирний договір. Навіть попри те, що формально президентські повноваження Зеленського мають закінчитися в травні 2024 року, проведення виборів в Україні ускладнюється наявністю воєнного стану, запровадженого після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року. Такі обставини зафіксовані в українському законодавстві, і існує єдність серед провідних політичних сил, включно з опозиційними до Зеленського.

Comments (0)
Add Comment