Подоляк оцінив результати паризького саміту: яким стане співробітництво між Україною та Європою

У Парижі відбувся саміт "Саміт рішучих", на якому визначили три ключові напрямки подальшої співпраці між Україною та Європою. Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента, в ефірі телемарафону поділився основними результатами цього заходу.

"По-перше, європейські країни мають намір самостійно розвивати свій оборонний комплекс і безпекову архітектуру. По-друге, Україна є невід’ємною частиною цієї архітектури безпеки, і тому потрібні активні інвестиції та координаційні дії з боку європейських партнерів. І, нарешті, ці кроки потрібно вживати негайно, а не відкладати на роки вперед", – підкреслив Подоляк.

Щодо реформування Збройних сил України, Podolyak зазначив, що це передбачає нові системи управління, модернізоване озброєння та інвестиції в ці програми. "Збройні сили мають стати значно більшими. Перед початком повномасштабного вторгнення ми мали конкретну кількість особового складу, але ситуація змінилася. Після трьох років війни видно, що як для України, так і для Європи східний кордон повинен виглядати абсолютно по-іншому", – додав він.

Подоляк наголосив, що армія має бути розширена та насичена сучасними системами управління. "Вона повинна бути нарощена і обладнана іншим обладнанням, зокрема тим, яке наразі ми використовуємо. Це переформатування Збройних сил України є невід’ємною частиною наших планів", – зазначив він.

Також він повідомив про обговорення значного збільшення військової допомоги з боку різних країн. Кожна країна визначить, на який обсяг військової допомоги Україна може розраховувати. Водночас ці держави активно інвестуватимуть у власне військове виробництво, що змінить глобальний ринок озброєнь.

"Європейські країни прагнуть не залежати від постачання військової техніки з боку третіх країн, зокрема Сполучених Штатів. Вони хочуть зосередитись на своїй бронетехніці, авіації та системах протиповітряної оборони. Ця продукція має надходити до України, або Україна спільно з Європою брати участь у її розробці," – констатував Подоляк.

27 березня у Франції відбувся саміт "коаліції охочих", де лідери більше ніж 30 країн обговорили ще більшу підтримку України та способи забезпечення стабільного миру після закінчення війни.

Військові делегації з Франції та Великої Британії будуть працювати з українськими Збройними силами, допомагаючи у плануванні їхнього майбутнього. Обговорювались також можливості розміщення сил стримування у стратегічних зонах України.

Президент України Володимир Зеленський у пресконференції в Парижі наголосив на важливості "майбутньої інфраструктури гарантій безпеки для України", підкресливши, що українська армія є ключовим елементом цієї інфраструктури. Це включає фінансування та зміцнення Збройних сил Україні.

Як зазначив речник МЗС України Георгій Тихий, європейський військовий контингент в Україні, який обговорюється під проводом Франції та Великої Британії, повинен включати три компоненти: сухопутний, морський та повітряний. Він додав, що це питання відіграло важливу роль у бесіді між Зеленським та європейськими лідерами.

Comments (0)
Add Comment