Перемовини завжди вимагають компромісів: Трамп оголосив про закінчення війни в Україні.

Позиція президента США Дональда Трампа полягає в тому, що війна в Україні має завершитися — і це потрібно робити шляхом переговорів. Однак будь-які переговори вимагають поступок з обох сторін. Війна, що триває, не дозволить Україні чи Росії досягти своїх "максимальних цілей". Про це в інтерв'ю журналістці Мегін Келлі заявив державний секретар США Марко Рубіо. Він також зазначив, що завершення конфлікту, розгорнутого РФ проти України, вимагатиме часу.

Відповідаючи на запитання про те, яка з країн є найбільшою "перепоною" для відновлення мирних переговорів, Рубіо наголосив, що як у президента України Володимира Зеленського, так і у російського лідера Володимира Путіна є свої внутрішні інтереси.

"Уявіть, що ви українець, і росіяни змусили вас пережити величезні страждання, а тепер ви дозволите їм зберегти контроль над частинами вашої землі? Я маю на увазі, що в Україні люди були б глибоко засмучені цим, і це цілком зрозуміло," – додав він.

Однак, за його словами, є також "зрілі" реалії. Обидві країни платять високу ціну за цей конфлікт. І Україна, і Росія мають інтерес в тому, щоб війна припинилася, зазначив Рубіо.

"Ця війна не закінчиться досягненням максималістських цілей однієї зі сторін, і для цього потрібно буде зробити багато важкої роботи. Я впевнений, що тільки Сполучені Штати під керівництвом президента Трампа можуть це здійснити. Це буде складно, і вимагатиме часу. Але я знаю, що Трамп налаштований рішуче досягти цього," – підсумував держсекретар США.

Президент Фінляндії Олександр Стубб вважає, що на досягнення перемир'я в Україні може знадобитися від трьох до шести місяців. Він наголосив на необхідності підтримки України, аби вона могла мати сильні позиції для початку можливих переговорів про припинення вогню та мир.

Водночас колишній аналітик НАТО Міхаель Рюле у своїй статті для Welt зазначив, що мир в Україні обійдеться Європі та США дорого. Він вказав на те, що Вашингтону не вдасться залишатися нейтральним посередником у переговорах між Києвом і Москвою.

Рюле підрахував, що для контролю 1200-кілометрової лінії розмежування буде потрібно близько 50 тисяч миротворців, а з урахуванням ротацій — приблизно 150 тисяч.

Comments (0)
Add Comment