З початку повномасштабної агресії Росії проти України Конгрес США надав приблизно 183 мільярди доларів для підтримки України. З цих коштів на військову допомогу було виділено 65,9 мільярда доларів, повідомляє «Голос Америки», посилаючись на дані міжвідомчої наглядової групи, відповідальної за звітність Конгресу. Крім того, ще 3,9 мільярда доларів, санкціонованих Конгресом для військової допомоги Україні, залишаються невикористаними.
19 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що Україна витратила на боротьбу з Росією 320 мільярдів доларів, із яких 200 мільярдів – це іноземна допомога. Зокрема, Україна отримала від США 67 мільярдів доларів військової допомоги та 31,5 мільярда доларів у вигляді прямої фінансової підтримки бюджету.
Колишній президент США Дональд Трамп неодноразово зазначав, що Вашингтон витратив 350 мільярдів доларів на конфлікт між Росією та Україною. Раніше Трамп також стверджував, що Україна нібито погодилася надати США доступ до рідкісноземельних мінералів на суму 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.
15 лютого політичний аналітик The Washington Post Джош Рогін, посилаючись на американських конгресменів, які брали участь у Мюнхенській конференції, повідомив, що Володимир Зеленський відхилив пропозицію делегації США підписати меморандум, за яким США отримали б 50% майбутніх запасів мінералів в Україні. Згодом Рогін уточнив, що Україна не підписала цю угоду через те, що «в обмін на доступ до ресурсів не отримувала жодних гарантій безпеки».
Зеленський пізніше зазначив, що угоду не підписали через «юридичні нюанси».
«Суть не в тому, щоб просто забрати ресурси, а в тому, щоб інвестувати – аби мати від цього якісь вигоди. Ми не лише країна-сировина. Цей важливий момент, що ми не є країною-сировиною, має бути чітко прописаний у документі», – пояснив Зеленський.