Опозиція Словаччини готує вотум недовіри Фіцо, що може призвести до імпічменту.

Прем'єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо загрожує процедура імпічменту. Як повідомляє видання Aktuality.sk, опозиційні партії країни мають намір ініціювати вотум недовіри. У склад об'єднаної опозиції входять представники "Прогресивної Словаччини", "Руху Словаччини", "Християнсько-демократичного руху" та "Свободи і солідарності".

Голова "Прогресивної Словаччини" Міхал Шимечка підкреслив: "Роберт Фіцо залишив Словаччину. Замість того, щоб бути вдома і вирішувати актуальні проблеми народу, він подорожує світом, зустрічається з диктаторами і насолоджується відпочинком у В'єтнамі. Він ображає наших сусідів і партнерів, залишивши керування ситуацією в країні".

Шимечка також зазначив, що об'єднання всієї опозиції для висловлення недовіри прем'єр-міністру має велике значення.

Опозиція звинувачує Фіцо та його уряд у тому, що він відвідав Москву для зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, а також у зміні зовнішньої політики Словаччини. "Ми ясно заявляємо, що не дозволимо Роберту Фіцо перевести Словаччину на схід", – додав він.

Причинами для ініціювання вотуму недовіри, за словами Шимечки, є не лише поїздка до Москви. "Є безліч причин. За 14 років урядування Роберта Фіцо він завдав такої шкоди, що її неможливо перерахувати за короткий час", – зазначив він.

Політик підкреслив, що Словаччина має нижчий рівень життя в порівнянні з іншими європейськими країнами, а також гіршу систему охорони здоров'я, інфраструктуру та освіту. "Всі в Словаччині це бачать, і це – відповідальність Роберта Фіцо", – додав він.

Раніше віцеспікер словацького парламенту Тібор Гашпар заявив, що Фіцо не планує візит до Києва для переговорів з президентом Зеленським, зазначивши, що такий візит "неможливий". У той же час президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ пропонував Словаччині допомогу з газом, але Роберт Фіцо "пихато відмовився" від цієї пропозиції. Він додав, що наразі словацький прем'єр використовує "піар, брехню та голосні звинувачення", щоб уникнути відповідальності за газові проблеми в країні.

Comments (0)
Add Comment