Недостаток боєприпасів та туалетного паперу: екс-військовий поділився враженнями від служби в армії Північної Кореї

Колишній солдат Північної Кореї Хьонсун Лі, який втік з країни у 2014 році, поділився з Business Insider своїм досвідом служби в армії КНДР. Він розповів, що в північнокорейських військах існували суттєві проблеми не лише з боєприпасами, але й з елементарними речами, такими як туалетний папір, а спідня білизна використовувалася спільно. Лі приєднався до армії КНДР у квітні 2002 року, його першим підрозділом став розвідувальний артилерійський батальйон 4-го корпусу, який спеціалізувався на проникненні на ворожі території для передачі координат для артилерійських ударів.

Він зазначив, що солдати не мали нормальних душових, харчування було дуже бідним, а туалетного паперу не вистачало. "У перший день я витиралася шкарпеткою", – розповів Лі, додаючи, що згодом використовувалися листівки, книги або листя.

Спідня білизна також використовувалася спільно. Лі пояснив, що "ми прали її разом, а потім старші офіцери випадковим чином розподіляли білизну". Він також зазначив, що його зарплата становила лише 50 північнокорейських вон на місяць, що еквівалентно вартості морозива.

Лі розповів, що тренування були значно обмежені через страх зламати військове обладнання. Практичних занять зі стрільби було небагато, адже набої "суворо контролювалися". "В моєму першому році служби я зміг випустити лише три кулі", – повідомив він.

Він також зазначив, що провів шість місяців, навчаючи солдатів штурмового підрозділу, який тепер бере участь у війні в Росії проти України. Лі розповів, що їхній корпус формують із більших і фізично підготовленіших солдатів, проте в них було більше набоїв для тренувань, у той час як повітряно-десантним військам доводилося тренуватися, стрибаючи з макета.

"Я б сказав, що їхня підготовка не має нічого спільного із сучасними умовами війни", – підкреслив Лі.

Як раніше повідомляв УНІАН, 24 січня Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що Північна Корея може готуватися до відправлення додаткових військових до Росії для підтримки її в конфлікті проти України. Наразі деталі можливих подальших дій Північної Кореї залишаються невідомими. 9 січня стало відомо, що в боях на Курщині загинуло 4 тисячі солдатів з Північної Кореї.

Comments (0)
Add Comment