Міністр Чернишов повідомив, коли та де запрацюють перші «хаби єдності» для українців в Європі, наголосивши, що це не хаби повернення.

«Хаби єдності» для українців працюватимуть «протягом найближчих кількох місяців», заявив міністр національної єдності України Олексій Чернишов під час брифінгу в Празі 28 січня у відповідь на питання Радіо Свобода. Планується відкрити такі хаби переважно в Чехії, Польщі та Німеччині, додав міністр.

За словами Чернишова, наразі триває співпраця з урядами та місцевими громадами цих країн, і «скоро буде прийнято рішення про надання приміщень для організації таких хабів».

«Це не хаби повернення, – підкреслив він. – Це хаби підтримки, єдності, зв’язку українців з рідною землею. У них будуть надаватися послуги, спрямовані на підтримку українців».

Відповідаючи на запитання про терміни відкриття хабів, міністр єдності зазначив, що це відбудеться «протягом найближчих місяців». Чернишов також додав, що вже є готові приміщення в деяких країнах.

«Юніті-хаби з’являться не лише в столицях, а й, можливо, в інших містах цих країн, оскільки українців там чимало», – відзначив міністр.

Він також акцентував, що хаби сприятимуть поверненню українців, але це не є їхньою основною метою.

«Ніхто не буде примусово повертати людей, – зауважив Чернишов. – Головне – це збереження єдності зв’язків з Україною. Українці за кордоном повинні розвиватися професійно і підтримувати українську культуру, отримувати освіту».

Міністр національної єдності Чернишов повідомив, що зустрівся з українською громадою в Празі та обговорив питання, що найбільше хвилюють місцевих біженців, зокрема, проблему шкільної освіти та нестачі місць для українських дітей у чеських школах.

«Ми зобов’язані забезпечити таку систему освіти, яка дозволить українським дітям залишатися у рідному контексті, – сказав Чернишов. – Їхнє повернення має бути безпроблемним як для них, так і для української системи освіти. Ми обговоримо та вирішимо це питання на зустрічах із чеським урядом».

«Сподіваюся, що цього навчального року ми досягнемо максимуму українських дітей у чеській системі, – додав міністр. – І що наступного року їхня кількість поступово зменшиться завдяки тим, хто вирішить повернутися в Україну та інтегруватися в систему навчання».

3 грудня Верховна Рада призначила Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності України. Того ж дня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності.

24 січня Кабінет Міністрів України приняв постанову, яка визначає діяльність Міністерства національної єдності України, а також регламентує його повноваження та сфери діяльності.

Comments (0)
Add Comment